Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben milyen függvényekkel...

Excelben milyen függvényekkel lehet megoldani, hogy kiszámolja a legtöbbször előforduló dátumhoz tartozó előfordulási számot?

Figyelt kérdés

Tehát olyasmire gondolok, hogy pl. az "A" oszlopban vannak számok, a B-ben pedig dátumok, ebből az kéne nekem, hogy melyik dátum fordul elő legtöbbször, és hányszor. (Szóval nem az összes dátum előfordulása.)

(pl. "legtöbb: 2018.10.10 -- 39 db")



2018. okt. 28. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2018. okt. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt próbáltam én is, de azt írja az Excel, hogy a képlet hibát tartalmaz. Kiegészítőt meg nem tudok letölteni hozzá, mert céges gépről van szó.
2018. okt. 28. 19:01
 3/11 anonim ***** válasza:
És így, hogy se a képletet, se a fájl nem látjuk, mit szeretnél? :)
2018. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja amúgy az excel ki is írja, mi a hiba, ha 2010-es exceled van, vessző helyett pontosvessző kell.
2018. okt. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Lehet, az volt az egyik gond, de így sem az igazi :/

[link]

Pedig jónak kéne lennie, vagy valamit nem veszek észre?

2018. okt. 28. 23:24
 6/11 A kérdező kommentje:
De amúgy annyi lenne a lényeg, hogy az összes dátum közül melyik fordul elő leggyakrabban és hányszor. (A számos oszlopnak nincs is itt jelentősége)
2018. okt. 28. 23:34
 7/11 anonim ***** válasza:

A ; után szóközt is tegyél és nem vagyok arról meggyőződve, hogy ha magyar az exceled, akkor megy angol nevű képletekkel, azokat át kéne magyarra írni.

[link]

2018. okt. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 moljud ***** válasza:

Első lépésben egy oszlopban meg kell számoltatni, hogy melyik dátum hányszor fordul elő.

=DARABTELI($C$2:$C$20;C2)

Ha ez kész, akkor meg kell kerestetni az ezen előfordulások maximumához tartozó dátumot

=INDEX(C2:C20;HOL.VAN(MAX(D2:D20);D2:D20;0))

2018. okt. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint így két részletben lehet megoldani, ezzel az utolsóval sikerült is. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.
2018. okt. 29. 12:09
 10/11 Kőváry Orsolya ***** válasza:

Az ExtendOffice-on lévő megoldás tömbfüggvényt használ, kapcsos zárójel van elején és végén.

Ehhez, miután begépelted a függvényt, Ctrl+Shift+Entert kell ütni, nem simán Entert.

2018. okt. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!