Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Erre a (laptop) konfigra...

Erre a (laptop) konfigra milyen programot tudnátok ajánlani, amivel gyakorolhatnám a programozást/játékfejlesztést?

Figyelt kérdés

GeForce 920MX (2gb) /Integrated: Intel Iris Graphics 5100

8gb ram

Intel i5-4288U (2.6ghz, 4cpu)

[1366*768]

windows 10 64bit

---

Voltaképp egy történetre épülő, 2 vagy akár 3D-s játékot szeretnék csinálni. Semmi extra nem lenne benne, főleg szöveg / döntések sorozata, egy kis mozgás (séta, számítógépünk/telefonunk használata 2 gombnyomás erejéig) és ennyi.


2018. okt. 29. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy jelenleg milyen nyelvet ismersz. Ha nem ismersz egyet sem, akkor viszont ne egy 3D-s játékkal kezdj el tanulni.
2018. okt. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elég meredek ötlet.
2018. okt. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Gyorsan tanulok, programozói szakon vagyok így a nyelvek tanulása nem jelent majd problémát.


Nem igazán értem, miért lenne "meredek", és miért kell előítéletesen válaszolni egy kérdésre.

Vagyis hát.. Igazából csak úgy reagálni rá, a választ figyelmen kívül hagyni persze..



Az első két válasz haszontalan volt.

2018. okt. 29. 15:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha hülyeség akkor ess neki. Attól hogy programozói szakon vagy nem azt jelenti, hogy 1 hónap múlva 3D-s játékokat tervezel. Nem kis munka, ezért írták hogy meredek, előbb egy nyelv alapjaival légy tisztában. Ha az alapok megvannak és már el tudsz készíteni egyszerűbb konzolos programokat, akkor jöhetnek a már grafikus programok, néhány lista, pár gomb, lehet vele játszani. Ez sem kis idő ha egy nyelvet nulláról kezdesz el tanulni, ahhoz pedig hogy tudj egy komolyabb 3D-s guival rendelkező programot írni és persze nem úgy hogy copy paste mindenféle fórumokról, na ahhoz még bőven kell idő
2018. okt. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kérdésembe azt írtam, hogy "2 vagy AKÁR 3D" nem epdig 100%-ban tutibiztosan 3D-re akarok menni és a fom kivan már hogy egy kva kérdésre nem lehet választ adni, de a pofát járatni arról hogy "HÁDDENEHÉZ" az megy... Egyszerűen annyit kértem, hogy egy kva engine-t írjatok nekem erre a konfigra és ENNYI nem pedig hegyibeszédeket!
2018. okt. 29. 20:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezesetben tudom ajánlani ezt a PDF-et, egész jól leírja

[link]

2018. okt. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úúú, ezt a könyvet ismerem, olvasom jelenleg is, a 460-as oldal körül járok és valami fantasztikus ^-^
2018. okt. 30. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!