Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miylen programmal tudnék úgy...

Miylen programmal tudnék úgy konvertálni AVI formátumra hogy lejátsza a DVD lejátszó?

Figyelt kérdés
Nővérem vett egy LG Divix-es DVD eljátszót. Pendriv-ra tettem neki rá filmeket, de abból csak egy filmet játszott le, ami alapból AVI formátum volt. A többi filmet, amit én konvertáltam át nem játszotta le a lejátszója. :O Miylen programmal érdmes átkonvertálni AVI File-ra? MKV fil-ét konvertálnék át AVI-ra.

2018. okt. 30. 22:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Sokan a Format Factory programot használják, az én kedvencem az XMedia Recode. Ennek a programnak a honlapján lehetőség van a program portable verziójának a letöltésére is így nem kell állandóan telepítgetni, hanem csak kicsomagolod és már használhatod is. Ez azért jó mert a programnak rendszeresen jelenik meg a frissített verziója amiről értesítést kapsz ha már a használatban lévő programod nem a legújabb.


A használatához viszont szükség van pár alap ismertre a videókonvertálással kapcsolatban.Mert itt mindent neked kell paraméterezni ami nem egy nagy ördöngőség. Olyan alap dolgokkal kell tisztában lenni, hogy egy adott felbontású filmet milyen bitrátával érdemes konvertálni, például egy 720x408-as filmhez elég az 1500 Kb/s. A másik dolog a kodek. A vásárolt lejátszó úgy tudom, hogy ismeri a DivX, Xvid formátumokat, de első lépcsőben én az MP4 AVC H264-es formátumot eröltetném először mert már ez a kodek a leg elterjedtebb , ezt használják már mindenhol, mivel kisebb bitrátánál is jó minőséget produkál. Az már egy másik dolog, hogy már létezik a H265-ös kodek is ami a H264 tovább fejlesztett változata de úgy tudom, hogy azt már inkább a 4K-hoz találták ki...de ebbe most ne menjünk bele.


A paramétereknél még a progresszív konvertálási módot kell kiválasztani, és a Level az ne legyen nagyobb mint 4.1

És még ott van, hogy a tömörítés hogyan történjen, ott választhatod az állandó bitrátát és az egymenetes konvertálást. De lehet kísérletezni a többivel is.


Durván ezek a legfontosabb beállítási formák.

Az MP4 AVC H264 hez AAC hang formátumot válassz,

Ha ezt a formációt a lejátszó nem fogadja akkor a DivX-hez, vagy Xvid-hez mp3-ba szokták konvertálni a hangot aminél 128 Mb/s-nál ne menj lejjebb.


A legelején kell kiválasztani a fájlformátumot, először az mp4-et próbáld. Ha ez nem vált be akkor jöhet az avi, majd utána választhatod ki a kodeket, ami lehet divX, vagy xvid.


Egyes filmeknél elég lehet csak a videósáv újrakódolása, olyankor az audiónál választhatod a másolás funkciót, akkor a hangsávot nem konvertálja a program. Azért kedvelem még ezt a programot, mert ha egy filmnek csak az a baja, hogy halk, akkor lehetőség van csak az audio sávot konvertálni és a videósávot másolni úgy, hogy az audiónál beállítjuk a normalizálást, plusz a formátumot és a program felhangosítja a filmünket, a videósávot pedig másoláson hagyjuk.


[link]


Sok sikert!

2018. okt. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2018. okt. 31. 07:05
 3/19 anonim ***** válasza:
56%

Az, hogy MKV vagy AVI önmagában nem határoz meg semmit. Mindkettő ugyanis csak egy konténer, abban bármilyen codec lehet. Szóval ha a DVD lejátszó csak a DivX-et ismeri, akkor át kell konvertálnod a videót DivX codecbe.

Az első válaszoló sok hasznosat leírt, én még esetleg az Avidemux programot tudom javasolni. Az ingyenes és bár elsőre kicsit nehéznek tűnik a használata, de mindent tud mindenbe konvertálni.

2018. okt. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

XMediaRecode +1.

Xvid kodeket állítasz be, és a hangot is !!! konvertálni kell ac3-ba, nálam ez volt probléma.

1. fül: Választod az -egyénit-beállítod az avi-t.

2.fül: -konvertálás -kodek:xvid - fourcc xvid (állíndó bitarány 1500 elég)

3.fül: hangsáv itt konvertálás ac3-ba. ( a mkv hangja nem játszható le xvides videón)


5.fül: Ahol el lehet vérezni a vágás...itt a felbontást 720 szélesre kell !!! állítani, mert ennél szélesebbet nem visz a lejátszód (méretarány megtartását be kell pipálni, amikor 720 szélesre állítod)

Szerintem csak simán aviba konvertáltál, és a szélesség lehet megmaradt 1980...

2018. okt. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Még annyit, én nem használnám az mp3-at hangra, teljesen élvezhetetlenné teszi a filmet (szerintem). Ac3-ba konvertálva ez nem lesz...
2018. okt. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
xvid codex is jó lesz ?
2018. okt. 31. 15:27
 7/19 anonim ***** válasza:
xvid és a divx majdnem ugyanaz. Amelyik DVD a divx-et viszi, az jó eséllyel az xvid-et is.
2018. okt. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Igen xvid, azt állítsd be!
2018. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
és a hang melyik legyen? MP3 vagy pl AAC? :)
2018. okt. 31. 20:00
 10/19 anonim ***** válasza:
AC3, ha jót akarsz...
2018. okt. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!