Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kaptam egy eredeti dvd-ről...

Imangasta kérdése:

Kaptam egy eredeti dvd-ről másolt dvd-t, a dvd lejátszásakor a menü éppen csak felvillan és az is ahol ki lehet választani a feliratot és egy videó indul el az extrák közül. Van olyan program amivel helyre lehet hozni hogy rendesen működjön a dvd?

Figyelt kérdés

#DVD #javítás #dvdfájlok
2018. nov. 7. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Családi videó, vagy film?


Ha film, akkor esetleg be lehet szerezni egyéb forrásból, ha családi akkor rá kell szánni az időt, és kísérletezgetni kell vele. Több féle program is szóba jöhet. Pl. a nero multimedia suite 2018, de először próbálkoznék egy egyszerűbb progival a DVD Shrink-el.

Ha ezekkel nem lenne siker, akkor létezik bonyolultabb eljárás. Én a rippeléssel is próbálkoznék. A videó kinyerése az egyszerűbb eljárás, pl. az XMedia Recode-val mp4-be a H264.-es kodekkel. Majd jönne a jóval macerásabb felirat kiexportálása .srt fájlba, amit karakter felismerő programmal művelnek( SubRip), mivel a DVD-én a feliratok képfájlokként szerepelnek.


[link]

2018. nov. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Zenei dvd-k,kb. 200 van az 1TB-os vinyón külön mappákban. Néhány olyan ami vhs-ről lett bedigizve azzal nincs gond mert ahhoz nincs menü, de a legtöbb az eredeti dvd-ről van és azokat sajnos nem játsza le normálisan legalábbis amiket megnéztem eddig. DVDdecrypterrel szoktam átmásolni külső vinyóra az eredeti dvd-ket. Számítógépen nincs probléma a lejátszsással, elviszi a vlc player, a media player classic.
2018. nov. 9. 07:43
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem szeretném átkonvertálni, a dvdshrink meg tömöríti a dvd-t úgy tudom, legalábbis amit egy ismerőstől kaptam dvd9-es az eredeti dvd na ő dvdshrinkkel másolta át a gépre de az csak dvd5 lett, és eléggé meglátszott a videó minőségén konkrétan pixelháború volt. Mindenképp eredeti állapotába nem szerkesztve és nem tömörítve szeretném megtartani.
2018. nov. 9. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!