Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan lehetőség, hogy ki...

Van olyan lehetőség, hogy ki lehessen kapcsolni a beépített Webcamot?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak vettünk egy Acer gépet, és állandóan megjelenik rajta egy olyan hirdetés, amelyen ott van az arca amint a gép előtt ül, és az a szöveg, hogy bárki láthatja amit éppen csinál.

Van már Avast! víruselhárítója, és nem akar megint fizetni.

Lehetséges kikapcsolni?

A gépen persze nincs külön webcam-kamera.



2018. nov. 15. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az csak simán összeszedett egy képet a gépről és azt jeleníti meg.

Egyébként: telepítsd újra a gépet és ha nem használja úgyse a kamerát, egyszerűen ne telepítsd fel a drivert vagy tiltsd le a kamerát eszközkezelőben.


Az is lehet megoldás, hogy Windows helyett Linuxot telepíítesz, mert arra nem kell vírusirtó és mégsem tudja összevírusozni.

2018. nov. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

(Én vagyok az anyuka, a lányom írta ki a kérdést.)

Nem csak összeszedett egy képet valahonnan, hanem olyan, mintha tükörbe néznék.

Ha mosolygok, ha a hajamhoz nyúlok stb., pontosan azt teszi a képem a képernyőn is.

De köszönöm a választ, ha a lányom idejön megint, ő talán tud valamit csinálni, bár ő sem egy számítógép-zseni.

Én meg végképp nem értek ezekhez, de a Windows-t nem szeretném kikapcsolni.

2018. nov. 15. 09:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Én leragasztom a webkamerát. Egy papírzsebkendőről levett ragasztó piros részével takarom el. Ideiglenes megoldásnak megteszi.
2018. nov. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Az 1. válaszra ne is figyelj, mert butaságot beszél. A driver telepítése nélkül is simán futhat a kamera. Olyannyira, hogy én még egyszer se telepítettem pedig vagy 15 éve biztos használom. A Linux legalább annyira használhatatlan hülyeség egy átlag felhasználónak, mint egy MACOS, bár utóbbinak nincsenek előnyei a windows-zal szemben.

Én is a leragasztást ajánlanám, pláne mivel rejtély mit értesz a windows kikapcsolása alatt.

2018. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja még annyit, hogy az Avast-nál még a semmi is sokkal jobb, mivel, ha már nem hasznos legalább nincs mindig útban. Ilyenért fizetni meg aztán...

Az, hogy Acer nem igazán számít és, de a gépen van webcam(mármint ahol hozzá lehet férni és ki is kapcsolni, bár, ha valaki nagyon akarja bekapcsolhatja egy másik gépről).

2018. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nincs látható webcam sehol, és fogalmam sincs, hol található a gépben, úgyhogy nem tudom, mire kellene ragasztani a papírzsebkendőt.

Valószínűleg már eleve bele van építve, és bár ez már a harmadik vagy negyedik számítógépem, ez az első, amivel ilyen problémám van.

Igaz, hogy a többi más márkájú volt, Toshiba, Dell stb.

Ezek szerint el kell vigyem a szerelőhöz, aki a régi gépről átrakta az adataimat erre, vagyis "formatálta", hogy segítsen?

2018. nov. 15. 10:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Notebook-okon ma már alap szerintem a beépített webcam. Általában a képernyő keret felső részén középen kell keresni - kis lyukacska. (Az asztali gépekre -ha arról van szó-, már rég nem figyelek, nem tudom, az újabbakon van-e beépített webcam.)

Ha nem találod, akkor érdemes egy hozzáértővel élőben konzultálni, pl. "a szerelővel", mutassa meg, hol van.

2018. nov. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Az 1. válaszra ne is figyelj, mert butaságot beszél. A driver telepítése nélkül is simán futhat a kamera."

Igen, mert van, amelyiknek eleve benne van a drivere a Windowsban. Viszont ha az eszközkezelőben letiltod, akkor NEM fog működni.

Sőt, ha a BIOS-ban le lehet tiltani, az még jobb.


"A Linux legalább annyira használhatatlan hülyeség egy átlag felhasználónak, mint egy MACOS"

Használtál már valaha Linuxot? Mármint modern, mai disztribúciót? Semmivel nem nehezebb használni, mint a Windowst.

Ha a 68 éves nagynéném és a 60 éves anyukám elboldogul vele, akkor bárki.


"Én is a leragasztást ajánlanám, pláne mivel rejtély mit értesz a windows kikapcsolása alatt."

A Windows kikapcsolása alatt szerintem az újratelepítést érti.

2018. nov. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 7. és 8. válaszolók, valami csoda folytán, de főleg hála nektek, sikerült kikapcsolnom a webcamot!

A "paraméterek" (remélem, jól fordítom!) címszó alatt megtaláltam többek között ezt is, és miután be volt kapcsolva, egy kattintással ki tudtam kapcsolni.

Így megoldódott a probléma, amely esetleg másként egy csomó pénzbe és mászkálásba került volna.

A többieknek is köszönöm a válaszokat, de nektek valóban hálás vagyok!

2018. nov. 15. 13:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Le kell ragasztani a kamerát oszt szevasz.
2018. nov. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!