Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A kompozer programban hogyan...

A kompozer programban hogyan tudja megjegyezni a betűméretet?

Figyelt kérdés

Megformáztam a szöveget és nem jegyzi meg hogy mekkorára állítottam be a szöveget. Amikor megnézem a netes verziót akkor sokkal kisebb a betű.

(egyébként hogy tudom mozgatni hogy hova szeretnék írni, vagyis szövegdoboz van benne?)


2018. dec. 1. 09:22
 1/5 tabaki ***** válasza:
Sorold még a rossz példákat, hátha legalább valaki más megérti, miért nem javasoljuk a divatjamúlt WYSIWYG-szerkesztők használatát. Inkább ismerd meg, hogy egy oldal megszerkesztésekor mit csinálsz egyáltalán.
2018. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem én választottam nem mintha közöd lenne hozzá vagy a véleményed érdekelne. Házi.
2018. dec. 1. 16:20
 3/5 tabaki ***** válasza:

"Megformáztam a szöveget és nem jegyzi meg hogy mekkorára állítottam be a szöveget."

Nem hinném. Szerintem csak a képernyőn, szemre állítgattad a betűméretet, és azt vártad volna, hogy a böngészőben is azt látod majd. A böngésződ és a KompoZer nyilván nem ugyanazt a méretet tekinti 100% százaléknak. Én ilyen esetben a KompoZer nézetmenűjében leszabályoznám a Text Zoom méretét akkorára, hogy a szöveg nagyjából a böngészőben megjelenőhöz hasonlítson. Túl nagy pontosságra törekedni nincs sok értelme, hiszen a böngészők közt is lehetnek kisebb eltérések. Ez persze csak az én magánvéleményem, nem rád tartozik egyáltalán.


"(egyébként hogy tudom mozgatni hogy hova szeretnék írni, vagyis szövegdoboz van benne?)"

Egyébként a szövegformázás a HTML-ben megszokott módon zajlik, tehát semmi szorosabb kapcsolata nincs a szövegdobozokkal. Az az ide-oda rakható izé, amire te gondolsz, az valószínűleg nincs is beleépítve -- gondolom, elővigyázatosságból, nehogy valaki azzal akarja a szövegeket elrendezni. De semmi akadálya, hogy majd kellő nyelvismeret birtokában akár a szövegdoboznál haszontalanabb dolgokat is írjál a kódba, ez értelemszerűen nem a szerkesztőprogramon múlik.

2018. dec. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szutyok egy program, de egyszerű használni... tanultam netbeans ben kódolni de az meg eszméletlen bonyolult (legalábbis ha valaki kezdő mint én am persze jobb mint a jegyjzettömb) na mindegy...
2018. dec. 1. 21:43
 5/5 tabaki ***** válasza:
Én azért egy fokkal jobb véleménnyel vagyok róla, mint ahogy azt becsmérlő szavaim alapján gondolhatod. Ez paradox módon éppen annak köszönhető, hogy nem akar mindent kivenni a kezedből, és megcsinálni helyetted. Ha fenntartásokkal kell is tekintened az eredményre, arra nagyon alkalmas, hogy egyszerűen és kényelmesen összedobj vele valami vázat, amelyet azután kódolással gatyába rázhatsz. Ehhez képest jóval elégedetlenebb voltam a nagyhírű Dreamweaverrel (tegyük hozzá: ezer éve próbálkoztam vele, azóta alighanem sokat változott), amelyben problémátlanul tudtam mindenféle bravúrstiklit végrehajtani, csak amikor élesben nem azt kaptam, amit vártam, képtelen voltam kiigazodni az agyonbonyolított, százszoros méretű kódban. Hasonló a helyzet az Office HTML-mentésével, a szövegszerkesztés megszokott kényelmét az is egy halom fölösleges zagyvasággal -- szavankénti formátumozással, váratlan keretekkel, mifenékkel -- fizetteti meg. Ehhez képest a KompoZer vagy az NVU igazán mértéktartó, csak maga a WYSIWYG alapgondolat feleltethető meg egyre kevésbé az új eszközök támasztotta kihívásoknak.
2018. dec. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!