Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen alkalmazással lehet...

Milyen alkalmazással lehet kiterjesztett-valóság szerű jelenséget létrehozni kamerával?

Figyelt kérdés
Láttam példákat facebookon olyan videókra, ahol a telefont mozgatva lehet "nézelődni" a videó közben. Milyen technikával lehet ezt elérni? Nekem arra lenne szükségem, hogy egy képet egy alkalmazás segítségével úgy tudjak megcsinálni, hogy az utasítások alapján a végén egy 3D modell készüljön belőle. Ideális esetben olyan, ahol lehet mozogoni (akár egy FPS játék esetében). Egy alkalmazás képes 3D modellt készíteni egy szobáról (magicplan), a sarkokat kijelölve, viszont csupán egy alaprajzot ad vissza. Több alkalmazás az említett hatást egy panorámaképen való mozgással éri el. Nekem egy olyan appra lenne szükségem, ahol a kettő "ötvözése" a végeredmény, tehát egy 3d modellt kapok panorámakép helyett, ahol lehet mozogni és forogni a telefon helyzetét változtatva (egy alaprajz helyett).

#3D #model #kiterjesztett-valóság
2018. dec. 2. 21:08
 1/2 DjImipapa ***** válasza:

[link]

Kb. evvel....

2018. dec. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:

A 360 fokos panoráma és a térbeli modell között van egy alapvető különbség. Az elsőhöz elegendő az az információ, amelyet a térnek egy bizonyos pontjáról el tudsz érni (a technikai megoldás most legyen mindegy, de nem mentes a bonyodalmaktól), ezt vetíted egy gömbfelületre -- ennek a lejátszására fel vannak készítve bizonyos vetítőprogramok, tehát akár YouTube-videóként is feltehető. A 3D-modell készítéséhez mindenképpen több nézetes felvétel kell, hogy a modell térbeli adatai meghatározhatók legyenek. Ezzel próbálkozik pl. ez a régi program...

[link]

...fogalmam sincs, hogy a gyakorlatban mennyire használható eredménnyel. Telefonra való alkalmazásokat esetleg így kereshetsz.

[link]

Ha jól gondolom, akkor arra nincs mód, hogy vetíthető formában felvegyél egy 3D környezetet, ezek a programok csak segítik a modell elkészítését, amit valamelyik 3D-szerkesztőben tehetsz meg (pl. Blender). A kész modellt nyilván valami erre szolgáló nézegetőben tudod szemügyre venni, de nekem nincs alkalmas telefonom, hogy magam kísérletezgessem, ezért megint csak a keresőhöz irányítalak, hátha találsz valamit:

[link]

2018. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!