Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a probléma, hogy nem...

Mi lehet a probléma, hogy nem tudom frissíteni a Firefoxot az Ubuntu12. 04 lts operációs rendszerű laptopomon?

Figyelt kérdés
Már nem is számolom hányszori nekifutásra próbáltam frissíteni, mert az netbanknak nem tetszik a régi, de kudarc. Letöltötte jó párszor, kibontottam , mentettem, újraindítottam, de nem frissült. Igazából nem vagyok képben az Ubuntu működésével( sem), de tervezem, hogy utána járok, csak most a netbank miatt sürgősen frissíteni kellene. Reménykedem és bízom hozzáértők segítségében.

#Firefox frissítése
2018. dec. 3. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb megoldás, de más böngésző?
2018. dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez a Firefox jött a géppel együtt, és mint fentebb említettem nem vagyok egy zseni felhasználó, csak hagytam úgy ahogy kaptam. A Netbank listázta nekem, hogy milyen böngészőket és hányas verzióban fogad el. Én nem ragaszkodom a Firefoxhoz, ha tudnám hogyan kell tökéletesen eltávolítani az eddigi kismillió FF cuccokat és egy jobb böngészőt tudnék telepíteni rá.
2018. dec. 3. 21:06
 3/9 Alain Delon ***** válasza:

Itt a válasz:

"Április 26-án megjelent a Precise Pangolin kódnéven fejlesztett Ubuntu 12.04 LTS. A népszerű szabad operációs rendszer új kiadása hosszú távú támogatással érkezik: a felhasználók 5 évig, vagyis egészen 2017 áprilisáig kapnak majd hozzá biztonsági frissítéseket és javításokat..." Vagyis elavult a rendszer. Még így is jól bírta a netbankod.

2018. dec. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy a 12.04.5-ös (Precise Pangolin) terméktámogatása 2017. április 28-án lejárt:

[link]


Jelenleg LTS változatból a Ubuntu 14.04.5 (Trusty Tahr) még támogatott, de ajánlatosabb a 16.04.5 (Xenial Xerus) vagy a legfrissebb Ubuntu 18.04.1 (Bionic Beaver) használata.


Amit tehetsz:

0. Mindenek előtt csoinálsz egy biztonsági mentést a fontos állományaidról egy külső meghajtóra.


1. beállítod a csomagtárolókat (/etc/apt/sources.list) - a Precise Pangolin még elérhető gyári csomagtárolójának beállítása:

[link] precise main restricted universe multiverse

2. Frissíted a csomagok adatbázisát - ehhez nyitsz egy parancssort és beleírod:

sudo apt-get update

3. Majd a csomagokat:

sudo apt-get upgrade

sudo apt-get dist-upgrade


4. Majd visszamegyünk a csomagtárolókhoz (/etc/apt/sources.list) és átállítjuk Trusty Tahr-ra:

[link] trusty main restricted universe multiverse

(ha használsz külső csomagtárolókat - például PPA - akkor a /etc/apt/sources.list.d könyvtárban levő állományoknál a "precise" szót cseréld "trusty"-ra), majd frissítünk (2. és 3. pont)

Ha sikerült, és újraindítás után felállt a rendszer örülünk (és felhajtunk egy kupicával - egy verzióváltás ugyanis nem várt izgalmakat okozhat: kb. mintha Windows 7-ről Windows 10-re váltanánk ;) )


5. A 4. ponthoz hasonlóan a Trusty-t lecseréljük Xenialra:

[link] xenial main restricted universe multiverse

(ha használsz külső csomagtárolókat - például PPA - akkor a /etc/apt/sources.list.d könyvtárban levő állományoknál a "trusty" szót cseréld "xenial"-ra), majd frissítünk (2. és 3. pont) sikeres újraindítás után örülés és ivászat. ;)


Bővebben, grafikus alkalmazásokkal:

https://www.youtube.com/watch?v=ArNlwl56oMk

2018. dec. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Innen szedd le a Firefoxot:

[link]


-> "Speciális telepítési beállítások és más platformok"


Linux 32 bit vagy Linux 64 bit, amilyen rendszered van. Letöltődik egy .tar.bz2 fájl, azt kitömöríted ahogy tudod, ha máshogy nem megy, akkor paranccsorból: tar -xf firefox-63.0.3.tar.bz2

Ha megvan, belépsz abba a mappába, ahova kitömörítetted, ebben találni fogsz egy "firefox" nevű fájlt, ezt elindítod. Ha nem tudod másképp, akkor paranccsorból: ./firefox

Ekkor elindul a Firefox, és elvégezheted, amit akarsz.


Másik módszer, hogy letöltesz egy friss Ubuntut, kiírod pendrive-ra, bebootolsz vele, és akkor lesz egy viszonylag friss Firefoxod. De ha lesz időd, mindenképp frissítsd a rendszered, ahogy előző leírta!

2018. dec. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, gyűjtök egy kis mentális erőt, majd megkísérlem az akciót.
2018. dec. 4. 19:13
 7/9 Alain Delon ***** válasza:
Szívesen! Tegyél fel valami frissebb rendszert. Talán valami ideit.
2018. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elfogtam egy üzenetet:

"Szia!

Ne haragudj, hogy üzenetemmel zavarlak. Nagyon örültem, hogy részletesen leírtad nekem, hogyan telepítsem a frissebb Ubuntu verziót, és nagyon köszönöm is. Lépésről lépésre haladtam , de sajnos nem sikerül többször azt írta ki, hogy parancs megtagadva.Amiatt írok, hogy nem tudnál e ajánlani hozzáértőt aki pénzért vállalná Budapesten. Négy laptop szervizest hívtam ma, de ebből három nem foglalkozik Linux-Ubuntuval, a negyediknek meg sok a munkája.

Nagyon köszönöm újra, hogy figyelmet szentelsz a problémámnak!

Üdv."


Inkább azt javasolnám, hogy írd le, melyik lépésnél írja ki a "parancs megtagadva" hibaüzenetet.


Feltételezem a /etc/apt/sources.list módosításánál, ugyanis ahhoz rendszergazdai jogosultság szükséges, tehát a szerkesztőprogram megnyitását valahogy így kell megtenni (gedit esetén parancssorból):

gksudo gedit /etc/apt/sources.list

2018. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mára a szervizes megoldotta a problémát.
2018. dec. 15. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!