Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Asus X554L laptopot szeretnék...

Asus X554L laptopot szeretnék újra telepíteni, de nem Win10- et akarnám, hanem a régi xp-t. Hogy tudnám ezt megtenni?

Figyelt kérdés
Addig jutok el mindig vele, hogy feltelepítem, de se hang se wifi nincs rajta, mert amit kaptunk hozzá telepítő lemezt ahhoz valami frissítést kér, így nem tudok tovább haladni ha nincs internet rajta. Megoldást? A win10- el csak a bajok vannak, és 1-2 hét után tökre belassul a gép.

2018. dec. 7. 09:29
 1/2 P.O.C. ***** válasza:
100%

Persze hogy nem megy. Ezt a gépet Windows 8.1/10 -re optimalizálták ilyen gépeknél már fejlesztéskor sem opció hogy egy őskövület rendszerhez minden legyen hozzá.

Hardver illesztő programok kellenének, ami ugye nincs a CD -n se a hivatalos oldalon XP -hez.

Tehát magadnak kell összeollózni a netről (ha egyáltalán sikerül). Az AIDA64 szoftver ha felrakod rá, azzal megnézheted milyen típusú hálózati kártya, Wi-Fi stb van benne. És google -el talán drivert is fogsz találni.

De én egyáltalán nem ajánlom a használatát.


A belassulás sem biztos hogy a Windows hibája. De egy SSD -vel sokkal jobban működne a gép.

2018. dec. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 belapus ***** válasza:

Biztosan túlságosan ostoba vagyok, mert több, mint egy év használat után sem bírtam lelassítani a Windows 10-et.

Tudnál tanácsot adni, hogyan tehetném ezt meg ?

Telepítsek rá mindenféle vackot ?

Ne használjak biztonsági programokat ?

Látogassak meg rosszindulatú alkalmazásokat terjesztő weboldalakat ?

2018. dec. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!