Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lightworks-ben, vagy hasonló...

Lightworks-ben, vagy hasonló ingyenes programban hogy lehet kivágni?

Figyelt kérdés

Úgy akarok 1080p videóból 720p-t kivágni, hogy ne legyen körbe fekete szegély, azaz mintha eredetileg is 720p-ben vettem volna fel, töltse ki a képkockát.


Angol nyelvű fórumokat, youtube-ot néztem de semmi...


2018. dec. 9. 18:16
 1/5 CspCsj ***** válasza:
2018. dec. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A crop azért nem gondolnám hogy jó, mert ha felnagyítom utána hogy kitöltse a képet a videó, nagyon romlik a minőség. Nem hiszem hogy olyan rossz lenne a videó
2018. dec. 15. 21:23
 3/5 CspCsj ***** válasza:

Amatőr vagyok, így valószínűleg csak egyszerű szemrevételezéssel hasonlítanám össze a két videót.

Az eredetit valamelyik lejátszóval kinagyítanám, hogy csak a kivágott rész látszódjon, és mellé tenném a kivágott felvételt (vagy a teljes képernyős lejátszóablakokat váltogatnám) és ha számomra nem érezhető a különbség, akkor elfogadnám hogy a minőség nem romlott észrevehetően.

2018. dec. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Közben találtam az OpenShot programban zoom módot, ez megfelelő lesz, a Lightworks így is csak összeomlott...


Így akkor FHD videóból 1.5 zoom-al tudok 720p videóba kivágni közel veszteségmentesen, és kb. olyan mintha 1.5x gyújtótávolsággal fényképeztem volna.


Bár van a gépben extended-tele mód is

2018. dec. 16. 10:48
 5/5 CspCsj ***** válasza:
Kösz, ezt megjegyzem.
2018. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!