Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Programok

A kérdés

Lightworks-ben, vagy hasonló ingyenes programban hogy lehet kivágni?

Úgy akarok 1080p videóból 720p-t kivágni, hogy ne legyen körbe fekete szegély, azaz mintha eredetileg is 720p-ben vettem volna fel, töltse ki a képkockát.

Angol nyelvű fórumokat, youtube-ot néztem de semmi...

2018. dec. 9. 18:16  Privát üzenet  

A válaszok
CspCsj nevű felhasználó válasza:

Crop?

https://www.youtube.com/watch?v=u1ZXSZ_2bB4

A válaszíró 93%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2018. dec. 10. 11:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A crop azért nem gondolnám hogy jó, mert ha felnagyítom utána hogy kitöltse a képet a videó, nagyon romlik a minőség. Nem hiszem hogy olyan rossz lenne a videó

# 2/5Időpont 2018. dec. 15. 21:23 Privát üzenet

Amatőr vagyok, így valószínűleg csak egyszerű szemrevételezéssel hasonlítanám össze a két videót.

Az eredetit valamelyik lejátszóval kinagyítanám, hogy csak a kivágott rész látszódjon, és mellé tenném a kivágott felvételt (vagy a teljes képernyős lejátszóablakokat váltogatnám) és ha számomra nem érezhető a különbség, akkor elfogadnám hogy a minőség nem romlott észrevehetően.

# 3/5Időpont 2018. dec. 15. 22:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Közben találtam az OpenShot programban zoom módot, ez megfelelő lesz, a Lightworks így is csak összeomlott...

Így akkor FHD videóból 1.5 zoom-al tudok 720p videóba kivágni közel veszteségmentesen, és kb. olyan mintha 1.5x gyújtótávolsággal fényképeztem volna.

Bár van a gépben extended-tele mód is

# 4/5Időpont 2018. dec. 16. 10:48 Privát üzenet

Kösz, ezt megjegyzem.

# 5/5Időpont 2018. dec. 16. 10:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Algodoo nevű programban hogyan tudok pl benzint csinálni, meg hasonló dolgokat, hogy ne csak víz legyen?
Az OpenOffice programban nincs monotype corsiva betűtípus. Létezik ehhez hasonló betűtípus a programhoz? Vagy esetleg letölthető valahonnan ez a betűtípus?
Az alábbi ábrához hasonló rajzokat milyen programban tudnék készíteni?
Algodoo nevű programban hogyan tudok pl benzint csinálni, meg hasonló dolgokat, hogy ne csak víz legyen?
A "Free Audio Editor" programban van Autotune vagy valami ahhoz hasonló zeneszerkeztési lehetőség?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Programok rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!