Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szlovákiában nem büntetik a...

Szlovákiában nem büntetik a cégeket a szoftver kalózkodásért csak nálunk?

Figyelt kérdés

Van két ismerősöm Szlovákiában, egyik egy grafikus cégnél dolgozik, a másik meg főnök egy grafikus cégnél.


Mind a kettőt kérdeztem, hogy hogy oldották meg a programok megvételét (mivel én is akartam egy grafikai céget).


Mindkét cégnél max 10 alkalmazott van, abból 2 könyvelő, 1 takarító, a többi grafikus.

Adobe programokban dolgoznak, régebbi gépeken CS6, az újabbakon CC2018-as verzió van nekik.


Megkerdeztem honnan vagy hogyan vannak meg a programok, akkor mondták hogy mindent ncore-ról húznak le (a Windows az legális, a többi program az nem).


Nem nagy cégek, megvannak az állandó kliensek, azoknak dolgoznak + még néha bejön nekik esküvői meghívó, plakátok...


Azt mondták ellenőrzés úgysem jön rájuk, sokkal nagyobb és jobban menő cégek is feketén használnak mindent (egyszer az egyik nagyobb céget valaki feljelentette, kaptak egy kis ejnye-bejnyét aztán azóta is mindent feketén használnak).


Nálunk is így működik a kisebb cégeknél? Vagy itt nagyobb a szigor a szoftverek terén?



2018. dec. 19. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Itt is igy mukodik, szoftvereket tudtommal akkor ellenoriznek csak ha amugy is lefoglaljak a gepeket.
2018. dec. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is létező dolog. Minél kisebb egy cég annál nagyobb az esély hogy illegális szoftverekkel is dolgoznak.
2018. dec. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kis cégek jellemzően nem sokat törődnek a szoftvereik jogtisztaságával, de nem is szokták vegzálni őket.

Dolgoztam 20 fős kis cégnél, 5 év alatt sosem volt ellenőrzés, pedig a windowson kívül semmi nem volt jogtiszta.

2018. dec. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Én egy kisebbségi önkormányzatot ismerek, ahol egy darab legális szoftver sincs. A kutya sem foglalkozik velük, már több mint egy évtizede működnek.


Viszont tudok ellenpéldát is, ahol haverom dolgozik. Komplett informatikai szolgáltató cég, főként biztonság technika. De bármilyen szoftver fejlesztést vállalnak. Náluk 1 éven belül kétszer is voltak ellenőrizni.


Igazából nem tudom mitől függ ez.

2018. dec. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!