Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gamernek fontos a Windows...

Gamernek fontos a Windows frissítés?

Figyelt kérdés
Van valami hátránya ha nem frissítem le az op rendszert telepítés után? Lesz valami fps vissza esésem vagy akármi problémám?

2018. dec. 22. 01:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Nem
2018. dec. 22. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, viszont ha frissíted az illesztőprogramokat akkor előfordulhat, hogy egyszer csak nem fog megjelenni az illesztőprogram felület vagy épp nem fogja frissíteni magát csak azért, mert a rendszered nem friss, vagy egyéb más módon hibás lesz. Tesóm Win7-nél járt úgy, hogy hibaüzenettel mindig bezárult az AMD illesztőprogram (Crimson vagy már talán Adrenalin edition, nem tudom). Lefuttatott egy op. rendszer frissítést a frissítés végeztével máris eltűnt a hiba egy az egyben.
2018. dec. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
Nem értem mi bajotok a frissítésekkel. Engem megenne a fene az idegességtől, ha nem volna up to date a rendszerem. Sosem hagytam még ki egy frissítést sem.
2018. dec. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
Nem, sőt. Általánosságban elmondható, hogy a frissítések több kárt okoznak, mint ami ellen megvédenek (ha egyáltalán valamitől megvédenek). Tönkretehetik a rendszert, elveszítheted a fájljaidat, szerencsés esetben csak lelassítják a rendszert. Ajánlott minden windóz-frissítést letiltani. A driverek más tészta, azokat frissítsd nyugodtan.
2018. dec. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
#3 Kicsit nézz már vissza mennyi gondot okoztak a frissítések. Pl. kapásból ott a mostani októberi frissítés, amit vissza kellett hívni, mert önhatlamúlag fájlokat törölt a felhasználó gépéről. Az előtte lévő frissítés megint hibás volt, tavaly novemberben pl. olyan frissítésük volt, ami szétcseszte kb. az összes grafikus programot, amit aztán nem is ők javítottak, hanem az Adobe és társai kényszerltek pánikszerű patchelésre. Minden frissítés egy kalap sz**, csak terheli a gépet a senki által nem kért fölösleges funkciókkal és minden frissítés egy orosz rulett, csak várod, hogy mit fog legközelebb szétcseszni.
2018. dec. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Már egy ideje körülbelül 10 éve nem frissítek 1 op. rendszeremet sem és csak azokat a programokat telepítem amik szükségesek egy-egy játék futtatásához. Most Win 7-et használok Sp1. és eddig semmi problémám. Nem mondom hogy biztonsági szempontból nincs előnye a frissítéseknek de úgygondolom aki akarja úgy is pillanatok alatt föltöri a gépedet ha valami érdekli. Nem tárolok böngészőben banki adatokat és nem mentek jelszavakat sem soha, ezeket a funkciókat és az előzmények mentését is kikapcsolom a böngészőkben. Ezen kívül nem hinném hogy másra kiváncsi lenne egy hacker hacsaknem a játék mentéseimre fájna a foga 😁.Microsoft visual c,Net framwork ..stb amiket néha frissíteni kell a játékokhoz de ezeket általában tartalmazzák a játékok is.
2018. dec. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ésszel is telepíteni frissítéseket, pl. nem rohansz bele az első percben, amint elérhetővé válik az. Idővel úgyis jönnek a panaszok, ha hibákat okozott egy-egy főverzió-frissítés a Windows 10-ben, némelyik esetben meg leállnak a terjesztéssel is (mostani Októberi cucc pl.). Mondjuk én csinos egy madár voltam, leszedtem Október 3.-án ezt az Októberi maszlagot az Update-n keresztül (!!!). Jó, én nyomtam rá a frissítések keresésére, de akkor is megtalálta, holott Október 10.-én lehetett volna csak lehetőségem rátalálni, ugyanis globálisan akkor tervezték terjeszteni (tehát Update-n keresztül is automatikusan). Lekopogom, nálam nem is okozott semmi problémát, ahogy eddig egyik-másik frissítés sem, pedig 2017 év eleje óta (amióta átálltam 10-re) minden ilyet leszedek amint elérhető.

Mondjuk ha engem kérdezel, talán túlzottan erős média-hátszele is van az ilyen 1000/1 000 000 (000)-ból megtörténő hibáknak, szóval érdemes a médiát is fenntartásokkal kezelni. Óvatosság, ahogy azt írtam is és akkor úgy már telepíthetsz frissítéseket. Sőt, vannak akik tesztgépet is fenntartanak, amin megvizsgálják a frissítések mellékhatásait. Ez ahogy észrevettem, cégeknél, tehát vállalati szférában jellemző inkább.

2018. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Uhh köszi szépen :) És akkor a driverek függetlenek a win frissítéstől? (win10 et használok)
2018. dec. 22. 12:57
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha telepítettél külön illesztőprogramot, akkor azok függetlenek, igen. Frissítik önmagukat, értesítenek, ha van frissítés stb... Mondjuk nekem az integrált hangillesztőm nem értesít, pár havonta csekkolom az MSI weboldalát ahol az alaplapomhoz való új verziót találom és azt így általában manuálisan rakom fel. Viszont mint mondtam, ha illesztőprogramokat is frissítesz, akkor a később esetlegesen előforduló kompatibilitási hibák miatt nem árt a rendszert is frissítened, persze mindent kellő óvatossággal. Ráérsz hónapokat is várni egy-egy rendszerfrissítéssel, az idő alatt meg tuti megírják a hírcsatornák, hogy van-e hiba vagy sem. Jó, persze Windows 10-nél sajnos ez nehezebb, de ha Pro-d van, akkor tudsz annyit halasztani.
2018. dec. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm :)
2018. dec. 22. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!