Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vettem egy SSD-t! Na és most...

SiZe kérdése:

Vettem egy SSD-t! Na és most az lenne a gond, hogy tudnám át tenni a windows-t HDD-ről SSD-re. Akár újra telepítés nélkül?

Figyelt kérdés

2018. dec. 29. 20:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Ingyenes klónozó progival.


[link]

2018. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Újra telepítés nélkül nem fog menni, újra kell rakni az SSD-t!

Ez nem egy film vagy zene amit csak úgy át másolsz HHD-ről SSD-re! Ide újra telepítés szükséges!

2018. dec. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem programozás.
2018. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Tömör választ szeretnél?


Sehogy!

2018. dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%
#1-re reagálnék. Igen, léteznek klónozó programok. De hogy olyan instabil és szar lesz az a rendszer, az biztos. Egy tiszta telepítést nem érdemes elhalasztani, csak baja lesz belőle később.
2018. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Én anno samsung magician-nel csináltam. A legtöbb gyártónak van ilyen célra programja. Az tényleg igaz, hogy nem lesz olyan jó, mint egy frissen telepített rendszer.
2018. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

A frissen telepítettnél nem jobb, ez tény. Megmarad a sok szemét és a töredezettség, ami persze SSD-nél mindegy.

De az azért erős kijelentés hogy ettől instabil lesz a rendszer. Bitre pontosan ugyanaz lesz az SSD-, mint a HDD-n volt. Magyarázd már el nekem hogy ettől miért lesz instabil egy oprendszer????

2018. dec. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Mert a konfiguráció megváltozott talán? Egész más driver kell neki, más rendszerkönyvtárak vannak használatban egy hdd-n... A teljes fájlkezelés totál más.
2018. dec. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Na ne viccelj már???



"Mert a konfiguráció megváltozott talán? Egész más driver kell neki,"


- Megváltozott?? HDD mellé kapott egy SSD-t is. Ez aztán baromi nagy változás :) Nem az alaplapot vagy a CPU-t cserélted ember! Ma már a gépek felében van SSD és HDD is. Ezt egy oprendszer simán kezeli és emiatt tök felesleges újrarakni az oprendszert ha nem szeretné.

Az oprendszer újratelepítést azért szoktuk ajánlani hogy ne vigye át a szemetet a HDD-ről az SSD-re, de a kérdező nem akarja újrahúzni...


"más rendszerkönyvtárak vannak használatban egy hdd-n..."


- Mi van??? Az SSD-ről futó oprendszer is ugyanúgy működik.



"A teljes fájlkezelés totál más."


- Nem a fájlkezelés más, az ugyanaz! Az adattároláselve különbözik, de ugye attól sem parázik senki ha épp nem a HDD-t használja hanem egy pendrive-ot vagy a DVD olvasóját, mert pont ennyire más mint az SSD. És ott sem rakjuk újra a rendszert ha ezeket használjuk...

2018. dec. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 koliv válasza:
0%

Szia,


lehet klónozni - csak nem érdemes - a driverrel nem lesz gond a mai op.rendszerek nativan támogatják az ssd-ket ebből adódóan ne használj XP-t vagy Vistát ezek ugyanis nem ismerik a trim funkciót sem.


A klónozásnak azért nincs értelme mert átviszik a HDD re jellemző op. rendszer beállításokat is pl. trim. Így alapvetően megrövidíted vele az SSD élettartamát.

2018. dec. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!