Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom ellenőrizni,...

Hogyan tudom ellenőrizni, hogy a Win 10 kódom eredeti?

Figyelt kérdés

Vennék Win 10 Prot, de az itteni árak valamiért nagyon magasak ~80 ezer dobozos ~18 ezer a kódos.

Ebay-en találtam egyet 1700 ért ami kódot ad, de ez irrealisztikusan alacsony ár a fentebb felsoroltakhoz képest. Ami valljuk be, még ha kamu is, nem veszítesz sokat.


Egyik ismerősöm itt vette és ő teljesen meg van vele elégedve, problémája nem volt vele.



Hogyan tudom leellenőrizni, hogy a Win 10 kódom amit kapok eredeti?



2019. jan. 9. 14:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem az lenne, nem működne...
2019. jan. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Beírod és elfogadja, tehát eredeti :))
2019. jan. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Próba szerencse. Amúgy annyira mindegogy, hogy eredeti, vagy tört rendszert használsz...
2019. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Fuh... A leginkább szerteágazó, megosztó témába vágtad a fejszédet :D Én sem tudok sokat, csak ezt: [link] - az MS álláspontja az efféle értékesítési formáról. Ettől még persze működhet az ilyen módon beszerzett kulcs, viszont egyik pillanatról a másikra eltűnhet az aktiválás, mert mondjuk bejelentik a termékkulcs ellopását így nálad lelövik. Sőt, ha ilyesmi történik, akkor akár jogi következménye is lehet ennek, mivelhogy lopott kulcsot használtál, ami nem épp törvényes.

Egyetlen ellenőrzési forma létezik, mégpedig beírod a rendszerbe a kulcsot és vagy aktiválódik, vagy nem. Olyan felület nincs, ahol az adott kulccsal kapcsolatos dolgokat derítheted ki (ahogy néztem), tehát nem tudhatod, hogy aktiváltak-e már vele gépet vagy sem.

2019. jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A linknél kattints a "Digitális letöltések" fülre, ott olvashatod az MS álláspontját ezzel kapcsolatban.
2019. jan. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

kiskeni előtt kommentelő két személynek írom, hogy attól még, hogy elfogadja nem eredeti!


Szerintetek miért van a tört rendszerekben ugyan úgy beírva a kód? Csak nem te írod be hanem a program amit futtatsz. Az generálja és írja be de attól még nem eredeti.

Nézzétek meg egy tört rendszeren, ott a kód és frissítheted, store-ozgathatsz rajta.

2019. jan. 9. 17:05
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Viszont, most jutott eszembe, hogy az MS EULA-ja nem állhat jog felett, jog szerint pedig a MS nem pattoghat ezért, röviden szólva pedig neked jogodban áll eladni a licencet, illetve vásárolni is valakitől.

Forrás: [link]

Fórum, ahol erről társalogtak/nak: [link]

2019. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem amit veszek az vagy átvernek mivel tört, generált, vagy nem tudom aktiválni mert már egy gépen aktiválták és ugye a legjobb eset, hogy igazi és nem aktiválták.
2019. jan. 9. 17:14
 9/17 anonim ***** válasza:

Igazából ja, valami ilyesmi. Csak azért kockázatos ilyen vizekre evezni, mert nem ismered a termékkulcs forrását, nem tudod hogyan szerezte be azt az eladó, nincs is mód arra, hogy ezt kiderítsd.

Erre az oldalra nézz fel: psngames.org - itt is hasonló árakban találsz kulcsot Win10-hez. 2x vagy 3x vettem innen, minden alkalommal használható kulcsot kaptam töredék árért.

2019. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Megnézem.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2019. jan. 10. 03:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!