Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel grafikon. Lehetséges,...

Excel grafikon. Lehetséges, változó tartomány?

Figyelt kérdés

A táblázatba máshonnan, képletekkel kerülnek adatok. Az adatok mennyisége változó.

Ha az utolsó értékes adat után teljesen üres mező következik, akkor a grafikon szépen végződik.

Ha képlet van az utolsó értékes adat után – aminek az eredménye bármi, akár ”” is lehet -, akkor a grafikon „letörik”.

1.) Próbáltam, de nem tudok képlettel olyan eredményt adni, ami ne okozna „letörést”. Lehet ilyet?

2.) Megoldásnak gondoltam, hogy a tartomány indirekt adattal legyen megszabva – amit elő tudok valahol állítani, az értékes sorok száma alapján -, de nem sikerült elfogadtatni. Lehet valahogy?

Munka1 lapon gyűlnek az adatok: [link]

Munka2 lapon kiválaszthatók Munka1 lapról adatok, ehhez grafikon készül: [link]

A grafikon tartománya a várható maximális adatmennyiséghez van megadva, ha a táblázatba kevesebb adat kerül, akkor „letörik”: [link] Itt 0-kal töltöttem fel a mezőket, mivel képletek vannak bennük, valamilyen eredményt adniuk kell. Ha ”” az eredmény, akkor is így viselkedik; de az nem látszódna, ezért jelenítettem meg 0-kat.

Ha az értékes sor utáni mezőt teljesen üressé teszem (a képletet is kitörlöm), akkor rendben lesz a grafikon: [link] Persze, kézimunka helyett az kéne, hogy a grafikon tartománya változzon rugalmasan, ehhez, az én tudásom szerint, indirekt adatot kéne használnia, de nem fogadja el.



2019. jan. 16. 17:37
 1/1 Derwer ***** válasza:

2007es vagy 2010es officetól van már táblázat formátum. Plusz PIVOT tábla is.

Az tudja amit szeretnél. Még sokminden mást is.

2019. jan. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!