Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet több fájlból,...

Hogyan lehet több fájlból, mappából ISO-képfájlt készíteni?

Figyelt kérdés
Egy bootolható telepítőlemez elkészítése lenne a cél.
2019. jan. 27. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Milyen operációs rendszerről lenne szó? Másképp kell Linux alatt (genisoimage) és máshogy Windows alatt (CDBurnerXP vagy valamilyen íróprogram) is tud boot-olható ISO-t készíteni.
2019. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Rufussal csinálsz egy bootolható pendrive-ot, valami Windows telepítő képfájlból, aztán utána azt másolsz a pendrive még, amit akarsz.
2019. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
MagicISO-val pl.
2019. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi! CDBurnerXP van is a gépemen. Kipróbáltam, de nem jött össze. Win10 telepítőlemezt akartam készíteni. Leírom, hogy csináltam:

Miután az adatösszeállítás megtörtént, elindítottam az írást. A megjelenő ablakban van egy olyan gomb, hogy "Bootolás beállításai"

ott "Lemez bootolhatóvá" tétele, pipa

aztán "Válassza ki a boot képfájl-útvonalát" ide gondolom be kell tallózni egy pár megás kis boot-képfájlt, amit erről az oldalról is le lehet szedni:

[link]

"Emuláció típusa" Nincs emuláció

"Szakasz betöltése" 7C0

"Szektor" 1

"Platform" x86-64


Én így csináltam, megírtam a lemezt, de sajnos nem lett bootolható, csak sima adat.

Mit csináltam rosszul?

2019. jan. 27. 22:44
 5/14 anonim ***** válasza:
Elindítod a CDBurnerXP-t , kiválasztod az ISO Fájl írása opciót, a következő ablakban betallózod az iso-fájlt, az írási sebességet 4X-esre állítod, a Lemez írása gombra katt, és megvárod míg végez a program. Utánna az elkészült lemezről telepíted a win 10-et.
2019. jan. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De mint korábban is említettem a #2-es hozzászólásban, felesleges ezért egy DVD lemezt elhasználni, ha tudsz bootolható pendrive-ot is gyártani Rufus-al egy Windows telepítő .iso lemezkép fájljából.
2019. jan. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Félreértettél. Nem tudok iso-fájlt betallózni, mert pont az a kérdésem egyik fontos eleme, hogy fájlokból-mappákból hogy lehet iso fájlt készíteni. Aztán az elkészült iso-fájlt szeretném kiírni boot-lemezként.
2019. jan. 28. 01:25
 8/14 anonim ***** válasza:

A válasz röviden: bonyolultan. Kell egy Windows-t preparálnod sysprep-el, majd .iso fájlt csinálnod belőle és azt tudod kiírni DVD-re. Pl. egy Hyper-V alá telepített Windows-t tudsz így preparálni ...de rossz hírem van: Windows telepítő .iso fájlra mindenképpen szükséged van (gyakorlatilag a telepítő .iso-ban lévő install.wim. fájlt tudod lecserélni az általad létrehozottra).


Tessék itt egy leírás:

1. rész:

[link]

2. rész:

[link]

2019. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2019. jan. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Esetleg kövesd a #9-es pontban megadott linken lévő utasításokat, ha csak sima Windows telepítőt akarsz csinálni.
2019. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!