Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fájlmegosztás 2 gép között?

Fájlmegosztás 2 gép között?

Figyelt kérdés

Valami olyan programot keresek, amivel 2 gép között lehet fájlmegosztást csinálni. Sztori röviden: Nekem nagyon sz*r a netem (100 GB havonta, ami ha le akarsz tölteni elég gyatrácska + ezt használja 3 ember...) ezért a tesómat szoktam megkérni, hogy töltsön le nekem valamit, és ha erre jár, áthozza külső vinyón. Ezzel csak az a baj, hogy ő Ausztriában lakik és elég ritkán jár már haza.

Ezért keresek valami olyan programot, amivel az ő gépét és az enyémet úgymond össze lehet "kapcsolni", és bármiféle megerőltetőbb netkapcsolat nélkül fájlokat megosztani egymással (esetenként 30-50 vagy több GB-ot is egyszerre).

Ha esetleg számítana: neki W10 64 bit van a gépén, nekem W7 64 bit.



2019. jan. 30. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Be lehet állítani a Wondowsban a fájlmegosztást a hálózaton:

[link]

2019. jan. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
És majd megkéred az internetszolgáltatód, hogy a tesód felől jövő forgalmat ne számolja be az adatforgalomba? :)
2019. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Jól értem, hogy adatforgalmi limit van a neten és azt hiszed, hogy ha majd egy távoli gépről (neten keresztül) töltesz le, az nem fog beleszámítani?! Röhög a vakbelem!

Mégis hogy képzelted ezt el, hogy majd nem fogja számolni? Ami a neten jön, az minden beleszámít.


Nincs a környéken normálisabb szolgáltató?

2019. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 johny85 ***** válasza:
57%
hálózati kártya.vagy onedriver vagy pendriver xd
2019. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#1: Köszi, ezt szerintem kipróbálom majd.


Többiek: Veletek is előrébb lettem :D

Tipikus magyar mentalitás...röhögjük ki a tudatlant ahelyett hogy segítenénk neki.


#2: Ja gondoltam rá..



#3: "Ami a neten jön, az minden beleszámít." Ennyit elég lett volna írnod...és nem, képzeld nem tudtam (igen ha van egy egérnyi eszem akkor sejthettem volna hahaha én vagyok az idióta hahaha) ezért tettem fel a kérdést de látom kár volt...ezért nem teszek én fel kérdéseket erre az oldalra, mert 10-ből 9x csak támadás jön hogy mennyire tudatlan vagyok hogy még ezt se tudtam...

És nincs normálisabb net, ha lenne nyilván nem ezt a sz*rt kellett volna megvenni. Ennek a t*tves sz*r városnak a legeldugodtabb részén lakunk ahova még a madár se jár...Ez is csak azért van mert ez nincs helyhez kötve mivel (igen jól értelmezted) egyfajta mobilnet csak routerrel.


#4: Ezeket vágom, de nem lettem velük előrébb.


Na mindegy, azért köszi srácok hogy legalább megpróbáltátok, kár volt...

2019. jan. 30. 11:40
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Huzzatok ki a 2 gép közé egy kábelt, úgy offline megy. Bár költségesebb lenne, meg bonyolultabb, mintha normálisabb netet vennél.

Kérdésre válaszolva Team viewer. Ott lehet megosztani egymás között adatot, esetleg google drive. De ezekhez is netes kapcsolat kell és ugyan úgy terheli, mintha magad töltenéd le, persze, ha tömöríti, kicsit kevesebb netet fog kérni. De ugyan úgy fogja szedni. Ha offline akarjátok csinálni ahhoz közös hálózaton kéne lenni, pl egy netre kapcsolódtok router segítségével, de ez a fizikai távolság miatt nem megoldható. A kábel a legjobb megoldás, bár az is inkább vicc kategória, nem tényleges megoldás.

2019. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6: Végre valami értelmes válasz, köszönöm!

Szimpla 350 km van köztünk, úgyhogy igen, a kábeles megoldás elég érdekes lenne. :D

Mindegy, akkor marad az hogy amikor jön akkor hozza a cuccokat nekem vinyón, előreláthatólag nem lesz normális netem egy jó ideig szóval...

2019. jan. 30. 11:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Az helyzet az, hogy semmilyen program nem létezik még a TeamViewer se ami lassú/ingadozó netkapcsolatnál gyors átvitelt tudna probukálni. Kib..ottul lassú lesz a fájl átvitel, idegtépően többször meg is fog szakadni.

Amit javasolnék, mindjárt folytatom:

2019. febr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, folytatom:

Nem derül ki, hogyan, mivel van megosztva a net csak az, hogy még 3an csatlakoznak rá rajtad kívül. HOGYAN?

Erre ha adsz választ még világosabb lesz a kérdés lényege, mert valószînű, te is simán letölthetsz, azaz a netmegosztásával van gond, nem az előfizetèseddel ha valóban 100 Mb.-os vezetéknélküli helyi hálózatról beszélünk.

2019. febr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9: Na, ez roppant egyszerű. Van egy router szerűség, amibe megy egy Sim kártya, amin van a havi 100GB. Nyilván mivel router (wifis), ezért bárki használhatja. Gyakorlatilag ez egy sima "mezei" internet, mint bárhol máshol a Digi, Telekom stb. csak annyi különbséggel, hogy korlátozott.
2019. febr. 16. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!