Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Partíció beállítás? Többi lent!

Partíció beállítás? Többi lent!

Figyelt kérdés
Van egy Acer laptopom minél Windows 7 Ultimate-t raktam rá de nem tudtam rendesen beállítani a partíciót. Egy 500GB-os HDD-m van ahol úgy szeretnék 2 partíciót beállítani ahol az egyik fele 150GB-os legyen [ezen lenne a Windows(C- meghajtó)]. A másik lenne a D meghajtó (üres). Többször is próbáltam de nem jött össze. Ha valaki tudna segíteni annak örülnék. Válaszokat előre is köszönöm.

2019. febr. 3. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


én ezalapján csináltam, de majdnem eszetűbb újra húzni és telepítéskor az egyéni telepítésre menni :D

2019. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak a fenti link nem tér ki arra, hogy RENDSZERPARTÍCIÓT nem lehet csak úgy módosítani. Ezzel a módszerrel adatpartíciónak tudsz nekiállni.


Itt van külső progi: [link]


Ezzel tudod a "C"-t csökkenteni majd az üres részből már tudsz akár az oprendszer lemezkezelőjében is újat létrehozni...

A gond csak annyi hogy a partícióművelet egy kicsit rizikós és minden leírás azzal kezdődik, hogy mentsd el az adataidat :) Mind a 100 GB-ot :)))

2019. febr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bármelyik partíció kezelő programmal megoldható. Új partíciók létrehozása, törlése, mozgatása...

Easeus Partition Manager, AOMEI Partition Assistant, stb.

2019. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Windows telepítésnél a legegyszerűbb partíció létrehozása megadod h 150gb ekkor elkezdi a telepítést majd ha végez windowsba megcsinálod a maradékot D meghajtónak mindenféle külső program nélkül a windows lemezkezelőjében van rá lehetőség, itt megkeresed a fel nem használt részt majd csinalsz egy kötetet ahol nevet is lehet adni meg beallitani mekkora helye legyen ntfs partíció ezután rögtön bejön mintha egy pendriveot dugtál volna be láthatod az új meghajtót. Ennyi az egész régen nekem is így volt így a programjaim fontosabb cuccaim nem vesztek el egy újratelepítés után, de ma már ott az ssd..
2019. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 belapus ***** válasza:

Valóban, a partíció kezelő programok a leírásukban rendre kijelentik, hogy az alkalmazásukkal adatvesztés nélkül lehet módosítani a partíciókat, ugyanakkor azt is hangsúlyozzák - mert felelősséget nem fognak az adatvesztésért vállalni -, hogy a fontos adatokról mindig legyen biztonsági másolat.

Ez egyébként annyira fontos kérdés, hogy nem csak ezért érdemes mentéseket készíteni.Rendszerösszeomlás, vírusfertőzés is képes eltüntetni a dokumentumokat.

Én úgy tapasztaltam, hogy azért ezek az alkalmazások valóban képesek adatvesztés nélkül elvégezni a feladatukat.

A teljesség igénye nélkül íme néhány program ( a fentebb már említetten kívül ):

- Macrorit Partition Expert Free

- EaseUS Partition Master Free ( én leginkább ezt használom )

- AOMEI Partition Assistant Standard ( magyarul is tud, ha igaz ).

A használatukkal kapcsolatban találhatóak videók, az EaseUS alkalmazásáról pedig nekem is vannak képes útmutatóim.

2019. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Valahogy megoldom. És köszönöm szépen mindenkinek a választ.
2019. febr. 3. 14:54
 7/11 anonim ***** válasza:

4: Ez mind szép és jó lenne ha már nem lenne feltelepítve a windows. Így már ez a lehetőség nem ér semmit...


5: Mindegyik képes adatvesztés nélkül operálni mindaddig amíg szembe nem találja magát pl egy badsector-al. Ekkor szépen behalálozik és kész is az adatvesztés. És azt hogy jelenleg van-e rossz szektora gépeden, előre semmi sem mondja meg. Ettől lesz kockázatos az egész...

2019. febr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy volna egy másik problémám. Lehet, hogy nem itt kellene megkérdezni de ti hátha tudtok még segíteni. Az lenne a problémám, hogy van egy másik laptopom ami nem kapcsol be. Bekapcsolásnál bekapcsolnak a LED-ek, a ventilátor elindul, a képernyő is bekapcsol csak az a helyzet, hogy el kezd sípolni és vége. Újraindul. A sípolást valahogy így lehet elképzelni: BiiiBiiiBiiiBiiiB stb. Hosszú sípolás apró kis szünetekkel. Még valami. A sípolás csak valamilyen gombnyomásnál jelentkezik. Ha tudtok segíteni annak örülnék.
2019. febr. 3. 15:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Na ahhoz szervíz kell. Kábé az összes alkatrész lehet az oka...
2019. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Oké. Terveztem, hogy szervízbe viszem csak gondoltam, hogy hátha megoldható a probléma.
2019. febr. 3. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!