Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A laptopokon hogyan és mire...

A laptopokon hogyan és mire lehet használni a Recovery, azaz Helyreállítási partíciót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megvettem életem első laptopját. Egy használt HP 15-BS029NH 2LE15EA

PC-n szocializálódtam, nekem meglepetés volt, hogy a HDD-n van egy Recovery, azaz Helyreállítási partíció.

1. Gondolom innen lehet visszaállítani egy sérült rendszert, de hogy működik ez pontosabban?

2. A Recovery partíció tartalmazza a drivereket is? Tehát ha újratelepítem a win10-et, akkor onnan betöltődnek a driverek?

3. Ha újra szeretném rakni a rendszert tiszta telepítéssel, akkor ezt a partíciót törölhetem, vagy meg kell tartsam?

4. Milyen gombot kell nyomni a HP laptopokon a boot-menühöz és a bioshoz?

5. Általánosságban véve, mire jó ez a Recovery partíció? :)

Köszönöm szépen, ha válaszoltok!



#recovery-partíció
2019. febr. 4. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2019. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, de ez nekem kínai. :) Túl szakmai, nem értem. Amint a kérdésemből is egyértelműen kiderül, valami konyhanyelven fogalmazott válaszra lenne szükségem, hogy megértsem a Recovery működésének alapjait, és a konkrét kérdésekre egyszerű választ kapjak. :)
2019. febr. 4. 19:12
 3/14 Derwer ***** válasza:

Legyalulja a C meghajtót esetleg a D-t is (esetleg újra egyesíti őket) és vissza áll az az állapotra, mintha most venned ki a dobozból.

Driverek rajta lesznek.

2019. febr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! És ezt a "legyalulást" hogy kell kivitelezni? A benne található fájlra kell csak kattintani?

Ha újra szeretném rakni a rendszert tiszta telepítéssel, akkor ezt a partíciót törölhetem, vagy érdemes megtartani?

2019. febr. 4. 20:21
 5/14 anonim ***** válasza:
Újratelepítésnél törölheted, automatikusan úgyis visszaállítja.
2019. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Derwer ***** válasza:

Minden laptop esetén picit más lehet, hogy miként lehet kezdeményezni a visszaállítást.


Ha te csak tiszta telepítést szeretnél cisnálni a jövőben, akkor az első ilyennél likvidálhatod az összes ezzel kapcsolatos partíciót.

(Én egyből likvidálom mindig, mert nem szeretem a gyártók által mókolt rendszereket sem, de ettől bárki eltérhet)

2019. febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nekem is a saját, tiszta telepítés a legszimpatikusabb, de kíváncsi vagyok, szerinted mi a baj a gyártó által "mókolt" rendszerekkel?

2019. febr. 5. 12:25
 8/14 Derwer ***** válasza:

Ha visszaállsz ugynaúgy frissítened kell a rendszert, mígha frissen letöltöd az MStől, abban benne lesznek a frisđítések is.


Benne lesz a demo verziós Office, Symantec meg hasonló programok


Nem tudtom, nem tudhatom, hogy mi hova lett állítva az alaphoz képest, egy későbbi probléma esetén.

2019. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2019. febr. 5. 14:09
 10/14 A kérdező kommentje:

Még az merült fel bennem, hogy a driverek viszont rajta vannak a Recovery partíción, így az onnan való "telepítés" jóval kényelmesebb. Persze le lehet tölteni a gyári oldalról a drivereket, de ahogy látom, minden hardverhez külön kell letölteni és telepíteni őket, így igen macerás. :)

Tényleg, nincs valami egyszerűbb módja a driver-telepítésnek a HP laptopokon? Vagy a win7 megoldja automatikusan?

2019. febr. 5. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!