Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol találok magyar nyelvű...

Hol találok magyar nyelvű WORD programot, ami legálisan letölthető?

Figyelt kérdés
Újság cikkek írásakor használnám

2019. febr. 16. 23:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ragaszkodnak a Microsoft Word-hez
2019. márc. 4. 10:52
 12/13 tabaki ***** válasza:
100%

„Ragaszkodnak a Microsoft Wordhöz”


Akkor lesznek szívesek biztosítani a számodra... Egyébként pedig nem hiszem. Az teljesen érthető, hogy a formátumot meghatározzák, de milyen alapon írnák elő, hogy melyik programmal készítsd el? Persze, hogy elvileg lehetne a LibreOffice Write és az MS-Word által produkált docx-fájlok lehetséges eltéréseiről vitatkozni, de egy újságcikkben nem fogsz az alapformázásokat meghaladó mesterfogásokat alkalmazni, esélye sincs, hogy előjöjjön a probléma. A szövegedet nyilván nem fogják -- nem is tudnák -- szerkesztés nélkül, nyersen a helyére rakni, ezért kell megfelelned az ő szerkesztőprogramjuk által elvárt formátumnak. Erre alighanem egyéb lehetőségek is lennének, de a munka szervezése szempontjából nyilván szerencsésebb, hogy egy bizonyos általánosan alkalmazott, mindenki által ismert formátumot jelölnek ki -- ennek azonban nincs köze az előállítására használt programhoz. Én elsősorban azt javasolnám, hogy mégiscsak küldj be egy LibreOffice-ból mentett (de természetesen .docx formátumú) próbafájlt, és tisztázzátok, hogy tudja-e használni a szerkesztőség. Szerintem egészen bizonyosan. Mindezektől függetlenül, létezik online-lehetőség is Word-fájlok létrehozására, amit talán itt találsz meg:

[link]

Én általában ódzkodom az online megoldásoktól, de ez legyen az én hülyeségem, te attól még dolgozhatsz vele. Ha más nem, de az az egyetlen erénye megvan, hogy az ellenségeid sem kérdőjelezhetik meg a „microsoftságát”.

2019. márc. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2019. márc. 14. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!