Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben a feltételesen...

Excelben a feltételesen formázott ismétlődések törlése, hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Excel táblában van két tartományom (sok oszlop, sok sor mind a kettő, adott táblán belül). Feltételes formázással a két tartományban lévő (kijelöltem a két tartományt egyszerre) ismétlődő neveket kikerestettem. Megjelölte nekem pirossal. Azt szeretném, ha a 2. tartományból ezek a megjelölt ismétlődő nevek eltűnnének automatikusan. Tudnátok segíteni, ez hogyan érhető el (nem sort szeretnék törölni, hanem a feltételes formázás alapján kijelölt cellák tartalmát)? Köszönöm!

2019. febr. 20. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, hogy az 1. tartományban megnézed hogy benne van-e a név már a 2. tartományban , akkor én mondjuk nem így csinálnám, hanem fkeres és most nem tudom pontos nevét, talán hahiba vagy ilyesmi függvénnyel.


Ha(hahiba(fkeres(tartomány2. név oszlop cella; 1.tartomány név oszlopa; 1; HAMIS);"nincs")="nincs";tartomány 2. név oszlop cella; "")


Szóval az fkeressel megnézném, hogy az 1.tartományban van-e név.

ha nincs ,akkor "nincs" értéket ad vissza

ezt a ha függvény ellenőrzi, ha "nincs" volt, az érték, akkor a név nincs duplán, így eredeti nevet adjuk vissza, ha volt név már az 1. tartományban, akkor meg üres értéket adunk vissza.


Persze lehet elírtam, mert nem excelt használok és angol függyvényneveket..

2019. febr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja ami kimaradt,hogy ezt a függvényt,ahogy írtam új oszlopba érdemes rakni, és onnan a végén,ha lefutott, vissza másolni a 2. tartomány név oszlopába ennek az oszlopnak a tartalmát, de csak értékek beillesztésével..
2019. febr. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, hasonló dolgokkal próbálkoztam, de még nem jöttem rá, hogyan tudna működni is. Az a baj, hogy a tartományokban véletlenszerűen helyezkednek el a nevek. Nincs fix név oszlop sehol. Csak az 1. tartományban lévő név nem lehet a 2. tartományban, és a fő, hogyha az 1. tartományban van, akkor a 2. tartományban nem lehet. Kellene létrehoznom egy segédszámolási oszlopot(kigyűjteni oda az összes nevet)..? Köszönöm, hogy foglalkozol a kérdésemmel.
2019. febr. 20. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!