Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogyan tudom a...

ChaserHUN kérdése:

Excelben hogyan tudom a különböző értékek darabszámait kilistázni?

Figyelt kérdés

Tehát, van pl egy oszlopom amibe van 2 45-ös érték, 3db 60-as és 5db 90-es érték. Hogyan tudom megcsinálni, hogy akár egy új munkalapra kilistázza nekem, hogy az összes lehetséges variációból hány db van. Azt meg tudom számolni, hány különböző érték van, csak azt nem, hogy csináljon nekem egy új táblázatot amibe kiírja, hogy az összes különböző értékből hány db van.

Köszönöm előre is!



2019. febr. 26. 12:46
 1/3 anonim válasza:

Kijelölöd az adataidat, Beszúrás->Kimutatás (angolul pivot)


Érdemes 1-2 példát olvasni a Kimutatásról, esetleg videót, de lényege hogy jobb oldalt megjelenik a Kimutatásmezők panel, ott négy helyre lehet bedobálni a mezőidet (pl kijelölt oszlopok), az esetedben talán a két alsóba kell majd.


Lényege hogy nagy táblázatokból amiben mindenféle adat, kategória, érték, bármi szerepel így tudsz kimutatást készíteni szűrésekkel, feltételekkel és azoknak darabszámát, összegét, átlagát stb. tudod kiiratni.

2019. febr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült! :)
2019. febr. 26. 14:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy részöszeggel, az talán egyszerűbb.
2019. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!