Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A LibreOffice az . Xlsx...

A LibreOffice az . Xlsx fájlokat miért így nyitja meg?

Figyelt kérdés

A cellában lévő második szó elé, vagy a szó első betűjéhez szürke „oszlopot” szúr be.


Miért van ez, és hogyan lehet megszüntetni?


Előre is kösz.


2019. márc. 2. 00:22
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
Az ingyenes Office csomagok sosem fogják úgy megjeleníteni az MS Officeban készített dokumentumokat, mint ahogy kéne. Ez a legnagyobb hátrányuk. Csak egy mód van az elkerülésre, ha mindennek a saját formátumát használod.
2019. márc. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jajj másik topicban 1 hete arról ment a téma hogy de ugyanaz. Linux vs win kapcsán. Már kezdtem magam meggyozni hogy hülye vagyok erre most kiderül hogy másnak se ugyanaz.


Hmm hmm

2019. márc. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

„Az ingyenes Office csomagok sosem fogják úgy megjeleníteni az MS Officeban készített dokumentumokat, mint ahogy kéne. Ez a legnagyobb hátrányuk. Csak egy mód van az elkerülésre, ha mindennek a saját formátumát használod.”


Ez rendben is lenne, de ezek baromi egyszerű állományok (2-3 oszlop, semmi extra, csak adatok), a Libre ráadásul elég gyakran frissít...

2019. márc. 2. 08:34
 4/4 P.O.C. ***** válasza:
100%

Hát ez van. Valószínű nem a Libre/Open Office fejlesztők hibája ez. Az MS Office zárt forráskód, és valószínűleg a MS szándékosan pontatlanul vagy hiányosan adja meg a saját formátumaiknak megnyitásához szükséges dolgokat az ingyenes Office fejlesztőinak. Hogy azért mégse érezze magát annyira nyeregbe az a felhasználó, aki ingyenes alternatívát használ, és gondolkozzon el a fizetős változaton.


Lehet hogy ez csak az én agyamból pattant ki, és teljesen más az oka, de én is így csinálnám az MS helyébe. Lásd pl ha nincs a gépeden semmilyen Office, akkor a Google Chrome is megnyitja az Excel táblázatot. De az sem úgy ahogy eredetileg megformáztad. Nem felelnek meg a méretarányok. Vagy ha dátum van a táblázatba az sem abban a formátumba kapod vissza. Pontok helyett / jel a sorrend meg angolszász (nap elől év hátul).

2019. márc. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!