Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha XP van a gépemen, hogy...

Ha XP van a gépemen, hogy tudom megcsinálni, hogy Windows7 legyen? Meg kell venni a windows7-et rá?

Figyelt kérdés

2019. márc. 2. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha XP van rajta akkor elég régi gép lehet. Arra szerintem jobb lehet egy linux.


Például Linux Mint:

[link]


Ingyenes, gyors, és mindent tud amit kell.

2019. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

A Windows minden verziója kereskedelmi szoftver, tehát igen, a Windows 7-et is meg kell venned.


Csak van egy kis gond: a Windows 7 kereskedelmi forgalomban 2013 októbere óta újonnan már nem kapható, és 2020 januárjában megszűnik a terméktámogatása, nem fog biztonsági frissítéseket sem kapni (új funkcuiókat 2015 januárja óta nem kap).

"Használtan" még kapható - másik gépről leválasztott - OEM-licence (szóval olyan licence, amit csak egy gépre lehet telepíteni) (eBay, Hardverapro, sov24,...), aminek a forgalmazása az EU-s szabályozás szerint megengedett, csak a Microsoft nem igazán nézi jó szemmel.

2019. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor inkább WIndows 10 kéne?


2008-as a gép.

2019. márc. 2. 23:50
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Milyen proci, mennyi memória van benne (jobb klikk az Asztalon levő Sajátgép ikonon, majd a megjelenő helyi menüből Tulajdonságok menüpont - valami ilyesmit kéne látnod: [link] )?

Mert tartok tőle hogy kevés lesz neki, esetleg driverproblémái lehetnek (bár most telepítettem egy 2008-as évekbeli Core 2 Duo procival és 4 GiB RAM-mal felszerelt gépre OEM-licences Win10-et és szépen elmuzsikál vele).

2019. márc. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

AMD Phenom(tm) 8450

Tripple-Core Processor

2.10 GHz, 3,25 GB RAM

2019. márc. 3. 00:39
 6/10 P.O.C. ***** válasza:
100%

1. Megveszel ebay -ről egy licencet, majd pár órán belül küldik e-mail -ben a kulcsot.

[link]


2. Letöltöd a telepítőt innen: [link]

Vagy még inkább innen: [link]

(elsősorban ez utóbbi ajánlott, mert a frissítések is bele vannak integrálva naprakészen, mert bizony mire egy alap SP1 verziót felfrissítesz kb fél nap, és tetű lassú lesz utána.)


Ha megvagy rufus -al USB telepítőt csinálsz, és telepítheted is.

2019. márc. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

# 5 Ebből azt látom, hogy 32 bites Windowst használsz, erre a gépre 64 bites kell.

A Windows 10 próbaverziója pl szabadon letölthető a Microsoft oldaláról:

[link]

2019. márc. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A próbaverzió mire elég?
2019. márc. 3. 11:41
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Hiányzik néhány testreszabási lehetőség, pl a tálca színét nem tudod megváltoztatni, azon kívül korlátozás nélkül használható.
2019. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes, egy egészen hosszú hozzászólásomat töröltette valaki. Nem tudom kinek érdeke, hogy a kérdező releváns választ kapjon - de nem lehet boldog élete - ezúton is szégyellje magát.


De akkor bepótoljuk:

1. A #5-ös hozzászólás alapján a processzor 64 bites, és feltételezhetően 4 GiB RAM körül van benne, tehát 64 bites operációs rendszer mehet rá.


2. Windows 10 elfuthat rajta (mint #4-es hozzászólásomban utaltam rá: én egy hasonló korú gépre tettem Windows 10-et sikeresen), a hivatalos weboldaláról letölthető szabadon:

* [link]

otthoni használatra elegendő a Windows 10 Home (a legújabb a 2018 októberi kiadás).


3. De előtte érdemes utánanézni, hogy milyen hardverkomponensek vannak benne (driver-ellátottság szempontjából). Erre alkalmas az AIDA64 nevű program, ami innen letölthető:

* [link]

kibontod:

* [link]

és elindítod az Aida64 nevű alkalmazást (egy ilyesmi ikonja van: [link] ).

A telepítés folyamata elolvasható az Aida64 oldalán is:

* [link]


Ami ebből érdekes lehet:

* Alaplap ( [link] ) - innen az Alaplap neve, a Lapkakészlet (északi és déli híd) típusa

* Megjelenítés ( [link] ) - innen a "PCI / AGP videó"

* Multimédia ( [link] ) - innen a "PCI / PNP audió"

* Hálózat ( [link] ) - innen a "PCI / PnP hálózat"

ezek ismeretében feltérképezhető a gép hardverkiépítése, ami alapján kereshetőek hozzá Windows 10-es meghajtóprogramok (ha nem lenne, szerencsés esetben a Windows 7-es driverek is megteszik).


4. Windows 10-hez már lehet újonnan, hivatalosan is licencet kapni, csak drága:

* [link]

éppen ezért lehet használt licencet venni (Eu-ban ez megengedett) - megoldható ez boltból:

* [link]

* [link]

vagy még olcsóbban - pár ezer forintért - Hardveraprón/eBayen.


5. De ha nem vagy nagyon hozzánőve a Windowshoz, megpróbálkozhatsz a #1-es hozzászóló által javasolt Linux-szal is - az legalább teljesen ingyenes.


Valamelyik kisebb gépigényú ablakkezelővel - XFCE, LXDE, Openbox - ellátott disztribúció - Linux Mint XFCE, Lubuntu, Xubuntu, Debian - alkalmas lehet.

2019. márc. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!