Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Amikor telepitek egy win10-est...

Tiberiusz kérdése:

Amikor telepitek egy win10-est a szamitogepre es aktivalom hivatalosan vasarolt licensz kodal, akor a BIOS is elmenti a kodot?

Figyelt kérdés
azert kerdem mivel a tabletet amin aktivaltam a win 10 est, visza akarom vinni az uzletbe , vissza is veszik , en formataltam es egybe raktam a HDD t,nincs mar rajta semi,igy remelem nem latszik az aktivalo kulcs a bios ba , ott nem jartam !!!???

#bios-ba #is latszik a #windows aktivalo licens kulcs
2019. márc. 4. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:
A bios nem menti, de ha raknak rá egy win10-et és online állapotba kerül akkor az alaplap alapján automatikusan aktiválódni fog. Egyébként a magyarországon kapható OEM licenszet amúgy sem tudnád aktiválni másik gépen, egy licensz egy géphez kötődik.
2019. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 P.O.C. ***** válasza:

A BIOS az operációs rendszer számára írhatatlan.

Az aktiválást nem a gépeden mentik el, hanem a Microsoft szerverén. Hardver azonosítók alapján azonosítják be a gépedet, és azt mentik el aktiváláskor. Újratelepítéskor ezért nem kell megadni megint a kódot.


Nyilván attól függ mi a baja a tabnak. Ha cserélik az egészet vagy az alaplapot, az már új hardvernek számít. És nem fog automatikusan beaktiválódni. Újra kell aktiválni. Dobozos licencű Windowsnál ez mindegy is. Simán meg lehet csinálni. Ha viszont OEM -ed van, az csak egy hardveren működik. De ez esetben sem kell megvenned még egyszer. A Microsoft Magyarország ilyenkor mindig segít, csak bizonyítani kell hogy valóban szervizelés/garanciális csere történt. A részleteket majd elmondják úgyis.

2019. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!