Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Néhány e-mail cím csak Outlook...

Néhány e-mail cím csak Outlook levelező programmal/szerverrel kompatibilis?

Figyelt kérdés
Hiába küldtem el Gmail levelező rendszeren egy adott e-mail címre az elektronikus levelemet, a címzett vagy nem kapta meg, vagy hiányosan kapta meg az e-mailom. Ezek alapján előnyösebb az Outlook-ot sűrűbben használni, vagy ez levelezőszerver függő?

2019. márc. 19. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Annak, hogy valaki milyen levelező programot használ semmi köze nincs ahhoz, hogy megérkezik-e a fiókjába a levél vagy sem. Lehet, hogy SPAM-be került, lehet, hogy továbbítás közben veszett el. Ez az adott levelező szervertől és a beállításoktól függ. Olyan nincs, hogy egy email cím csak Outlook-kal kompatibilis, mert protokollszabványok vannak: POP3, IMAP, SMTP. A levelező programok ezeket a protokollokat használják, nem pedig sajátot (szerencsére).

Az Outlook amúgy sem egy jó levelező program, otthonra semmiképp nem ajánlanám, helyette inkább Thunderbird.

2019. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem érkezik meg a levél, meg kell nézni, nem került-e spam mappába, vagy nem jött-e vissza hozzád valamilyen hibát jelző üzenet a Mailer daemon-tól (pl. quota exceeded, host not found, vagy hasonló hibaüzenettel).


A levelező programok az erre alkalmas szabványokat használják levélküldésre, ezzel nem szokott probléma lenni. Az már más kérdés, hogy a programok a csatolmányok kezelését, a HTML levelek megjelenítését és hasonlókat saját hatáskörben oldják meg. Egyes Outlook verziók speciális HTML jelöléseket, vagy RTF formátumot használnak, ez utóbbi esetben szokott előfordulni az, hogy egy szöveges tartalmú levél érkezik, csatolva egy winmail.dat fájlmelléklettel, ami a valódi üzenetet tartalmazza (részletek itt: [link] ).

A speciális HTML tagek miatt az Outlook-ban készített e-mail aláírás is okozhat problémákat, ez esetben meg kell próbálni formázatlan szövegként küldeni a HTML üzenetet.

2019. márc. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy konkrét esettel cáfolom az állításotokat, egy holland kereskedelmi (.nl) végződésű e-mail címre küldtem az elektronikus levelem, elküldtem gmaillal 2-szer is, de nem érkezett válasz, és elküldött mappában szerepelt. Gyanakodtam hogy nem kapták meg, elküldtem outlook-al, azután rögtön reagáltak, hogy megérkezett.
2019. márc. 21. 21:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor jó eséllyel valamiért SPAM-be került a korábbi leveled. Ez nem a te hibád, hanem az ő szűrőjüké.

Mert ha nem megy el a levél, arról jönni szokott hibaüzenet (mailer daemon) hogy pl. tele a postafiókjuk vagy ismeretlen fiók, stb.

Régebben volt olyan, hogy lehetett kézbesítési értesítést kérni, azaz a címzett rendszere visszajelzett, hogy megérkezett a levél, de ezt manapság már egyik levelező sem küldi a spam miatt.

2019. márc. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem értesz hozzá, felteszed kérdésként. Válaszolnak, nagyon részletesen leirjak mi hogy működik erre te azt mondod, cáfolod őket, mert nincs igazuk?
2019. ápr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
1-4 Köszönöm a válaszokat, ment a zöld lájk, az 5 nek ment a vörös ikon.
2019. ápr. 14. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!