Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Aki ért az excelhez, segítene?

Aki ért az excelhez, segítene?

Figyelt kérdés
Szóval, van 2 munkalap. Az egyikben szeretném összeadni a másik munkalap egyik oszlopából 3 egymás utáni értéket. Ez meg is van(=munkalap1!a1+munkalap1!a2+munkalap1!a3) Hanem ha egyel lejebb húzom a függvényt, akkor ez lesz:(=munkalap1!a2+munkalap1!a3+munkalap1!a4). Nekem azt kellene megoldanom, hogy hámrasával lépjen. Tehát amikor lehúzom a függvényt egyel, akkor ez jelenjen meg(=munkalap1!a4+munkalap1!a5+munkalap1!a6). Ezt hogy csináljam meg? Az kellene, hogy a függvény hármasával lépjen.

2019. márc. 20. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Én így tudom megcsinálni. Az összegek az A oszlopban vannak, az adatok a B-ben. Innen már csak egy lépés, hogy külön munkalapon legyenek az összegek, de akkor még csúnyább lenne a képlet.

=INDIREKT(CÍM(SOR(A1)*3-2;2))+INDIREKT(CÍM(SOR(A1)*3-1;2))+INDIREKT(CÍM(SOR(A1)*3;2))

Ezt kell "lehúzni".

2019. márc. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Másik megoldás. Itt is az A oszlopban vannak az összegek a B-ben pedig az adatok. Feltételezzük, hogy 999 adatod van.

=INDEX(B$1:B$999;SOR(A1)*3-2;1)+INDEX(B$1:B$999;SOR(A1)*3-1;1)+INDEX(B$1:B$999;SOR(A1)*3;1)

2019. márc. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!