Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hivatalos levél írásához...

Hivatalos levél írásához milyen betűtípus és betűméret ajánlott?

Figyelt kérdés
Illetve az ilyenkor számít, hogy MS Word-ben vagy LibreOffice-ban van-e megírva?

2019. ápr. 3. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos levelet PDF formátumban küldünk, így mindegy miben írod, exportálni kell pdf-be. Betűméret: szövegre 11 vagy 12. Betűtípus: valami normális
2019. ápr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én alapvetően Calibri betűtípust használok 11-es betűmérettel. Van amikor kombinélom 10-12 méretig, de leginkább tartalmas a közepes betűméret. És ahogy írják, mindegy mibe írod, PDF-ben is ki kell menteni.
2019. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Calibri az tök jó, én még szoktam használni az Arial-t és a Lucidia-t. Utóbbi kettő ugyanabban a betűméretben (11-es) jobban olvasható szerintem, de a választás attól is függ, hogy az adott szöveg miről és kiknek szól.


De amúgy mindegy, mit használsz, a méret 10-11, és ne legyen "talpas" betű, az manapság elég "retró" - hacsak nem használsz sok hasábot és pici betűket, mert ott hasznos, ha van, ami "vezeti" az olvasót, ám ez hivatalos levélnél egyáltalán nem szükséges.

2019. ápr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Calibri 11, sorkizárt (justified) igazítás, normál margók (1" vagy 2.54cm mindenhol), a bekezdések 1cm-es behúzással. És PDF-be kell lementsd a végén.
2019. ápr. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!