Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lenne a legcélszerűbben...

Hogyan lenne a legcélszerűbben egy zene adatbázist létrehozni, úgy, hogy minden elem csak egyszer szerepeljen benne biztosan?

Figyelt kérdés
Rengeteg zenét hallgatok és annak érdekében, hogy egy zene ne kerüljön be az én válogatásomban véletlenül se 2-szer, Excelben a dal címét és énekesét elmentem külön sorban. Ez nem működik rosszul, viszont már több mint 1000 soros (tehát dalos) lett az adatbázis és itt már kicsit nehéz ránézésre megállapítani, hogy mi az, ami 2-ször szerepel a listában. Függvénnyel is szoktam ellenőrizni, hogy minden zene csak egyszer szerepel-e a listában, ez is jól működik, viszont, hogyha akár csak egy karaktert egyszer rosszul gépelek be a listába, akkor ez a függvény már különböző zenének tekinti a 2 dalt. Ti hogyan rendszereznétek ezt a problémát?
2019. ápr. 10. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyjából sehogy. Erre nem lehet biztos algoritmust írni mivel annyiféleképpen el tudod írni, hibásan egy-egy előadó nevét és a szám címét - sőt számcímek egyezhetnek is más-más előadóknál - hogy ezt szinte lehetetlen kiszűrni. Biztos vannak rá profi szakemberek profi megoldásai de ez így nem megoldható.
2019. ápr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel egy cellában van az előadó és a szám címe így tuti, hogy egy cella egy konkrét számot előadóstúl tartalmaz.
2019. ápr. 10. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Miert olyan nagy problema, ha egy dal tobbszor is megvan a mai hattertarolo arak mellett? Nekem kb 70.000 dalom van eloado es album szerint rendezem konyvtarakba, nyilvan igy is sok a dupla es egyaltalan nem zavar. Mi van, ha egy dalbol kell az album verzio, de elo valtozat is?
2019. ápr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt is ugyan abban a cellában tárolom, tehát így is különböző volna az Excel szempontjából.
2019. ápr. 10. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!