Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezen nem lehet használni a...

Ezen nem lehet használni a Windows 7-et?

Figyelt kérdés

Acer Aspire 3 - A315-53G-36ZZ


Ezt a típusú/fajta laptopot rendeltem meg a neten, még nem hozta ki a futár, viszont a lényeg, hogy olvastam róla véleményeket, sokan meg voltak vele elégedve stb. Az egyik véleményező leírta, hogy kár, hogy a Windows 7 nem működik/fut rajta, csak a 8 meg a 10. Miért nem lehet rárakni a 7-et? Kissé földhözragadt vagyok ezzel kapcsolatban, imádom a 7-et, a jelenlegi laptopon is ezt használom évek óta. Most majd kénytelen leszek megtanulni/megszokni a 10-est? (Alapjáraton a Linux operációs rendszer van rajta.)

Köszi a választ előre is!


2019. ápr. 19. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Az újabb laptopoknak csak win10-hez (esetleg 8-hoz) van driverük.
2019. ápr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2014 / 2016 október 31 óta a Microsoft már nem bocsájtott ki Windows 7-tet a PC/laptopgyártóknak, 2020-tól már kiterjesztett technikai támogatást sem kap:

[link]


Az említett termék meg 2018-as, így ehhez már csak Windows 10-es támogatás van:

[link]


Pláne, hogy a Windows 7 a 7. generációs processzorokat - így az említett gépben levő i3-7020U-t sem - nem támogatja (nem kap több frissítést hála a KB4012218 és KB4012219 foltoknak):

[link]

bár ez eliminálható:

[link]

a hozzá való drivereket viszont össze kell vadászgatnod - már ha van hozzá.

2019. ápr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor marad az a verzió, hogy megszokás. Kellemes ünnepeket! :-)
2019. ápr. 19. 12:02
 4/5 MolotovPunk ***** válasza:
Vannak olyan laptopok amiken régebbi Windowsok is mennek.Én gépemen (2017-es Lenovo) Win10 volt,de szerencsére rá tudtam tenni a Windows7-et.Azóta teljesen jó.Egyébként,ha 8,vagy 10 megy a gépedre csak,akkor én megpróbálnám helyedben a 8.1-et.
2019. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Punk, ment mindenkinek a zöld pacsi. :)
2019. ápr. 23. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!