Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet megoldani excelbe...

Hogyan lehet megoldani excelben (feltételes formázással vagy egyéb módon), hogy egy cella kitöltése a mellette jobbra lévő cella kitöltöttségétől függően változzon meg, szűnjön meg?

Figyelt kérdés

Egy cella kitöltését a tőle jobbra lévő cella kitöltöttségének függvényében szeretném megváltoztatni.

- A cella adattartalma irreleváns a kitöltöttség állapotára.

- A kitöltésnél használt színek (nincs kitöltés, zöld, kék)

- A zöld azt jelzi, hogy egy bizonyos változás megtörtént.

- A kék azt jelzi, hogy a változás már megtörténhetne.


Az idő haladtával a táblázatom minden sorában balról jobbra haladva írok a cellákba számokat, és a fenti szempontok szerint vagy kitöltés nélkül hagyom az utoljára bevitt adat celláját vagy emlékeztetőként zöldre vagy kékre állítom.


Azt szeretném elérni, hogy amikor kékre vagy zöldre állítom az utolsó* cella színét, akkor a tőle balra lévő cella kitöltése szűnjön meg.


*Utolsó cella = az adott soron belül az az utolsó cella, amibe már írtam számadatot.


Hogyan tudnám ezt megoldani? Segítenétek?



#Excel #cellaformázás #cella kitöltése #kitöltés megváltoztatása
2019. ápr. 26. 07:17
 1/7 Farkas999 ***** válasza:

"hogy egy cella kitöltése a mellette jobbra lévő cella kitöltöttségétől függően változzon meg, szűnjön meg?"

A bal oldali cella színe változzon, vagy a tartalma törlődjön?

A kék szín az idő függvényében jelenjen meg?

Fogalmazd meg a kérdést a "ha-igen-nem-vagy-és"-relációban, mert így egy kicsit zavaros.

Valami ilyesmire gondolsz?

Ha A2 nem üres, akkor A1 legyen zöld, de ha a (ma) nagyobb, mint valami, amit megadsz, akkor legyen kék? És ez a kék az A2 színe legyen?

Ha egy képet feltennél, talán tudnánk segíteni.

2019. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

„A bal oldali cella színe változzon, vagy a tartalma törlődjön?”

Csak a cella színe szűnjön meg. A tartalma maradjon meg.


„A kék szín az idő függvényében jelenjen meg?”

A celláknak alapból nincs színe. Én állítom be egy idő után manuálisan – a táblázatban lévő adatoktól függetlenül- az éppen akkor utoljára bevitt cella színét kékre.

A következő adatbevitelnél az utoljára bevitt cellától jobbra lévő cellába írok be egy számot és manuálisan vagy kékre vagy zöldre állítom az újként bevitt adat cellájának színét.

Azt szeretném elérni, hogy amikor manuálisan beszínezem pl. a B6 cellát kékre vagy zöldre, akkor a B5 cella színe szűnjön meg.

2019. ápr. 28. 17:17
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt nem lehet megoldani feltételes formázással,csak VBA kóddal.
2019. ápr. 28. 17:57
 4/7 Farkas999 ***** válasza:
Visual basic a megoldás, de utolsó részben nem a sorban, hanem az oszlopban változtatod a színeket?
2019. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"utolsó részben nem a sorban, hanem az oszlopban változtatod a színeket?"


Nem értem a kérdésedet, de megpróbálom egy példával szemléltetni, a megoldandó problémát. Így talán érthetőbb leszek.


Legyen egy táblázatunk, amiben egy könyvesbolt termékeinek a fogyását tartjuk nyilván.

- Az "A" oszlopban egymás alatt szerepelnek a termékek. Tehát A2="Könyv1", A3="Könyv2", A4="Könyv3", és így tovább. A megoldandó probléma szempontjából irreleváns, hogy mennyi termék van.


- Az egyes termékekhez tartozó sorok "B, C, D, E, F, ..." oszlopokhoz tartozó celláiba írjuk be, hogy a bevitel időpontjáig mennyi volt a fogyás az adott termékből. Tehát pl. ha a termék a "Könyv 2", akkor a B3, C3, D3, ... és így tovább cellákba fogunk beírni valamikor számokat. Irreleváns, hogy mikor. Azaz előfordulhat, hogy a B3 és a C3 cellába beírt adatok beírása között 1 nap telik el, addig a C3 és a D3 cellákba történő adatbevitel között 4 nap vagy 6 óra.


- Alapból a cellák nincsenek színezve. Majd egyszer kékre fogom színezni az éppen utoljára bevitt számadat cellájának színét. Ezzel fogom jelezni magamnak, hogy az adott termékből akár már lehetne utórendelést leadni a beszállító felé. A színezés szempontjából irreleváns, hogy milyen számadatot írtam be a kékre színezett cellába. Tehát nem lehet előre meghatározni, hogy ha a bevitt szám =<10, akkor a cella színe változzon kékre.


- Lehet hogy a következő adatbevitelnél -ugyanannál a terméknél- megint kékre színezem az újként bevitt számadat celláját. Továbbra is jelezve magamnak, hogy akár már rendelhetnék a termékből. De az is lehet, hogy zöldre állítom az utoljára beírt számadat celláját. Ezzel jelezve magamnak, hogy az adott termékből leadtam új megrendelést a beszállítónak.


Azt szeretném elérni, hogy amikor kékre vagy zöldre színezek egy cellát, akkor a közvetlenül tőle balra mellette lévő cella színe szűnjön meg.


Az biztos, hogy kezdetben nem kapnak színezést a cellák.

Aztán előbb-utóbb kékre fogom színezni az újként bevitt számadat celláját.

Lehet, hogy több egymást követő adatbevitelnél kékre fogom színezni az éppen újként bevitt számadat cellájának színét.

Aztán előbb-utóbb zöldre fogom színezni az új adatbevitel celláját.

Ezután viszont minden kezdődik előröl, azaz egy ideig megint színezés nélkül fogom bevinni az adatokat, majd jön vagy jönnek a kékre színezések és valamikor a zöldre színezés, és megint kezdődik előröl....


Tehát egy idő után visszanézve a korábbi adatbeviteleket, egy-egy sorban csak színezés nélküli vagy zöld színű cellák lesznek.


Nem a legszemléletesebb példát sikerült kitalálnom, mert egy készletváltozást és a szükséges beavatkozásokat logikusabb módon kezelnék le excelben, de most nem tudtam jobb példát kitalálni.

Így visszanézve/visszaolvasva igen fárasztónak tűnik. :)

Remélem azért érted, mire gondolok.



A lényeg, hogy egy munkalapon belül ha egy soron belül egy cellát kékre vagy zöldre színezek, akkor a tőle balra mellette lévő cella színe szűnjön meg. Függetlenül a cellákban lévő adatoktól, és az adatbevitelek időpontjától.

2019. ápr. 29. 20:43
 6/7 Farkas999 ***** válasza:

"amikor manuálisan beszínezem pl. a B6 cellát kékre vagy zöldre, akkor a B5 cella színe szűnjön meg."

Akkor ez csak elírás, mert oszlopokra vonatkozik a B6 a B5 alatt van, nem mellette.

Én a helyedben keresnék egy ingyenes excel készletnyilvántartó programot, ami sokkal több funkciót is tud, s nem kell kézzel színezgetni.

Meg kell adni a nyitókészletet, rögzíteni az eladásokat, meghatározni a minimum készletet, definiálni a rendelés átfutási idejét. Ezek után egy kis makro megírásával még a megrendelés is automatikusan elkészülhet. A Google feldob egy pár találatot az "excel készletnyilvántartó"-ra

2019. ápr. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg elírtam. Már eléggé fáradt voltam. :)

Helyesen az lenne az igény, hogy pl. a D6 cella színezésekor a C6 cella színe szűnjön meg.


A készletnyilvántartást csak példaként írtam, hogy valahogy gyakorlatba ültetve szemléltessem, hogy milyen helyzetben kellene nekem ez a színezés dolog.

Köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdésemmel.

2019. ápr. 30. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!