Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 mellé Windows 7...

Windows 10 mellé Windows 7 telepítése dualbootba?

Figyelt kérdés

Üdv, van egy 5 és fél éves laptopom amin eredeti Windows 10 fut. Szeretnék mellé feltelepíteni másodlagos rendszernek egy Windows 7-et. Ketté osztottam az SSD-t 50GB-t kapott volna a 7, ám telepítés során nem tudtam arra a partícióra telepíteni, mindig hibaüzeneteket dobált, hogy valamilyen oknál fogva nem tudtam rá telepíteni a szoftvert. :(

Régebben benne voltam a témában, havi szinten telepítgettem rendszereket de közel 3 éve nem raktam fel Windows-t kivéve amikor újratelepítettem ezt a gépet és ilyen hibával sose találkoztam még eddig. Fontos lenne megoldani. A gép alkalmas a rendszer futtatására, ugyanis régebben volt rajta.



2019. máj. 1. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a baja hogy GPT particiótáblás az ssd-d.
2019. máj. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A WIN7 simán kezeli a GPT-t, nem az a gond...


A hibaüzenet meg azért van, hogy abban lenne a hiba oka. Nem fogjuk kitalálni, érdemes volna írni egy hibaüzenetet.

2019. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Dongaben ***** válasza:
85%
Ha Windows 7 van telepítve a gépre, akkor felmegy mellé a Windows 10 dual-boot. Fordított esetben ez nem működik. Nem benned van a hiba, hanem a Microsoftnál...:(
2019. máj. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne benne másik HDD is akkor arra simán telepíthetnéd a mostani win(lemez) töl teljesen függetlenül és a bios(uefi) gyors bootválasztó menüjében tudnál választani a két OS(lemez) közül..
2019. máj. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen valami GPT hibaüzenetet ír ki angolul.
2019. máj. 1. 16:25
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy nem írtam le a pontos hibaüzenetet csak ezt még 1 hete próbáltam aztán valamiért csak most jutottam el oda, hogy rákérdezzek az oldalon.
2019. máj. 1. 16:26
 7/11 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam egy magyar nyelvű telepítővel:

"A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez GPT particionálási stílus szerinti."

2019. máj. 1. 16:48
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy GPT pont nem baj. Az a gond hogy a telepítőmédia nem GPT-s. A Win7-et egy GPT-s pendrive-ról kell telepíteni.
2019. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rufus programmal készítem a pendriveot. Ott GPT van kiválasztva.
2019. máj. 1. 18:05
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
GPt séma, UEFI-s gépre és FAT32-es partíció kell!
2019. máj. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!