Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fejlesztik még az Openofficet,...

Fejlesztik még az Openofficet, sikerült elterjednie valahol?

Figyelt kérdés

Aki nem ismerné, ez a Microsoft Office ingyenes másolata volt, de pontosan nem másolhatták le a kezelőfelületet, mert beperelték volna őket. Ezért nehéz volt átszokni rá, saját fájlformátumokat használt, de emellett elvileg kompatibilis volt a Microsoft Office formátumaival is, de valójában csak a gond volt velük, szétestek az oldalak, más méretűek lettek a betűk, margók máshova kerültek, stb.

Még emlékszem hogy talán 10 éve volt egy olyan kezdeményezés, hogy Magyarországon elterjesztenék a szabad szoftvereket iskoláktól kezdve mindenhol. Aki még iskolás, el tudja mondani, min tanul? A Microsoft Office vagy az Openoffice termékein? Én csak arról tudok beszámolni, hogy irodai környezetben amikor valaki megemlítette az Openofficet, sokan nem ismerték, aki pedig igen, abból undort váltott ki. Én régen kipróbáltam és egy nap után letöröltem, olyan volt mintha a Microsoft Office 2003-as változatát használnám, lebutítva.



2019. máj. 2. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Én mindig is az OpenOffice/LibreOffice-t használtam a saját gépemen, egyszerűen azért, mert sokkal gyorsabban betöltődik mint az MS Office. A kezelőfelület pedig számomra mind a három szinte ugyan az. A legfontosabb, hogy Pdf-be kell exportálni a kész anyagot, így bárki meg tudja nyitni, és így nem "esik szét".
2019. máj. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon fejlesztik már az OO-t, hanem inkább a forkját, a LibreOffice-t az még aktív. Elterjedni nem sikerült neki a mai napig sem.

Én személy szerint nem szeretem, Linuxon WPS office-t használok, Windows-on pedig MSO-t.

2019. máj. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alain Delon ***** válasza:
A Wikipédia szerint Legfrissebb stabil kiadás 4.1.6 (2018. november 18.). Pont a napokban töltöttem le, csak még nem telepítettem. Itt érhető el: [link]
2019. máj. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ismerősöm használt munkahelyén LibreOffice-t és folyamatosan szidta.


Egyébként marha ügyesen kitalálta ezt a Microsoft. Ingyen adják az iskoláknak, ezért ezt tanítják meg a gyerekeknek, így a munkáltatók is kénytelenek ezeket a szoftvereket használni és megvenni.

2019. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Ismerősöm használt munkahelyén LibreOffice-t és folyamatosan szidta."

Már Libreoffice is van? Minek ennyi változat, ha az összes gagyi? Megértem azokat, akik szidják ezeket az ingyenes Microsoft Office klónokat, azok a dokumentumok amiket ezekben elmentenek docx formátumban, a Microsoft Officeban teljesen máshogyan néznek ki. Komoly felhasználásra nem valók, vállalati környezetben nincs helyük ezek alapján.

2019. máj. 2. 11:02
 6/10 Alain Delon ***** válasza:
Na látod kérdező, nem is tudod, miről beszélsz! Most döbbentél rá a már rég létező LibreOffice-ra. Nekem pl. ez van fent a gépen (a rendszerrel együtt települ). A szidására meg annyit, hogy két szoftver teljesen egyforma nem lehet, tehát az egyikben elkészített elképzelhető, hogy máshogy fog viselkedni, de ha csak pl. az OpenOffice-t használnák x helyen, nem lennének problémák.
2019. máj. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alex Fly ***** válasza:

Igen, van LibreOffice; otthon én is azt használom.

És egyszerűen azért van ennyi változat, mert a MS Office eléggé elterjedt ahhoz, hogy sok helyen találkozzon az ember a formátumaival, viszont nem mindenkinek éri meg komoly összegért megvásárolni a Microsoft szoftvercsomagját, amikor ott a nyílt forrású alternatíva.

A legnagyobb gond az, hogy a MS formátuma nem nyílt, így elég nehéz quasi 100 %-os kompatibilitást elérni. És a redmondiak gondosan ügyelnek arra, hogy mindig legyen 1-2 apróság, ami miatt akár az egész dokumentum széteshet az alternatív szoftverek esetén...

A megoldás: nyílt formátumot kell használni és akkor nincsenek kompatibilitási gondok.

2019. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

No menjünk végig itt a dolgokon, mert úgy látom, sok itt a téveszme:


"ez a Microsoft Office ingyenes másolata volt"

Téves. Az Openoffice a Sun (ez egy 1982-ben alapított nagyvállalat volt - az ő nevükhöz köthető a Java, a Solaris operációs rendszer, a Sparc processzor, a Virtualbox, a MySQL - egy másik nagyvállalat, az Oracle vásárolta fel őket 2009-ben) fizetős Staroffice programcsomagjának egy ingyenes és nyílt forrású leszármazottja (az Openoffice a 2000-es évek elején vált le a Staroffice-ról) volt.


Az hogy hasonlít a Microsoft Office-ra az annak volt köszönhető, hogy az irodai programcsomagok (mint például az IBM Lotus is) eleve hasonlítottak egymásra hasonló funkcióik miatt, illetve a grafikus felhasználói felületeknél is hasonló volt a "divat".


"Ezért nehéz volt átszokni rá"

Egységsugarú felhasználóknak - akik számára az Internet = "az a kis kék e betű az asztalon"/szövegszerkesztő = Word - természetesen nehéz átszokni. Aki túl tud lépni ezeken, az képes felismerni a hasonló menüszerkezetet, eszköztárakat, nem rémül meg attól, hogy egy ugyanolyan funkciójú szövegmező kissé máshol van.


"de emellett elvileg kompatibilis volt a Microsoft Office formátumaival is"

Tegyük hozzá, hogy a Microsoft Office eredeti formátumai (.doc, .xls, .ppt) zárt forrásúak voltak, így azokat vissza kellett fejteni, ami nem egy egyszerű dolog.


"de valójában csak a gond volt velük, szétestek az oldalak, más méretűek lettek a betűk, margók máshova kerültek, stb."

Ugyanazon verziójú Microsoft Office esetében is simán fennállhat ez a probléma.


"Én régen kipróbáltam és egy nap után letöröltem, olyan volt mintha a Microsoft Office 2003-as változatát használnám, lebutítva."

Egy átlag irodista nem is igazán használja ki minden funkcióját az irodai programcsomagnak.


"Még emlékszem hogy talán 10 éve volt egy olyan kezdeményezés, hogy Magyarországon elterjesztenék a szabad szoftvereket iskoláktól kezdve mindenhol."

Most is van:

* [link]

* [link]


"Már Libreoffice is van? Minek ennyi változat, ha az összes gagyi?"

A Libreoffice-t az hívta életre, hogy az Openoffice mindig is nagyvállalati kezekben volt, akik nem igazán voltak partnerek a nyílt forrású fejlesztőközösséggel - így a nyílt forrású fejlesztő közössége egy saját alapítványt (The Document Foundation) hozott létre. Itt - mivel ennek az alapítványnak csak ez az egy projektje van - a fejlesztés teljes egészében a Libreoffice-ra fordítódhat és sokkal inkább közösségi, mint vállalati a mentalitás is.

2019. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alain Delon ***** válasza:
Ahhoz, hogy nem sikerült elterjednie: a szabványos dokumentumformátumok a nyílt formátumok, amik eredetileg az OO formátumai. az MSO formátumai csak opciók, de a szabvány azokat nem ismeri el. Ennek az a praktikus oka, hogy a nyílt formátum forrása visszakereshető, így egy régi dokumentum is megnyitható, de az zárt, az zárt, és ha egyszer kidobták a kukába, az eléveszett örökre.
2019. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én csak ehhez szólnék hozzá:


"Komoly felhasználásra nem valók, vállalati környezetben nincs helyük ezek alapján."


Én egy olyan helyen dolgozom, ahol 400 számítógépet kezelünk, több száz felhasználónk van, oktatás és kutatás is folyik itt.

Az Office csomag lehetőségeinek 90%-a nincs kihasználva, sőt, egy ingyenes Office Online vagy Google Docs is bőven elég lenne mindenre.

Csak hát a kompatibilitás jegyében, és mivel oktatási intézmény vagyunk, itt is MSO van, ha tetszik, ha nem.

2019. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!