Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » USB-ről futtatható linux?

USB-ről futtatható linux?

Figyelt kérdés
Valaki leírná nekem hogyan lehet pendrive-ról futtatható linuxot csinálni úgy hogy az működjön is mikor a pendrivet bootolom? A neten én is utána néztem már, kb mindenhol ugyanazt az eljárást irják de, valamiért nem akar sikerülni. Bejön a linux logója és rámegyek hogy futtatás (ha rálehet menni) és utána csak hiba üzenetet kapok fekete képernyőn és ennyi.

2019. máj. 4. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Futtatas ? Mi az hogy ramesz a futtatasra ? Simán target drive usb drive azt felmegy rá.
2019. máj. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Melyik disztróval próbálkoztál eddig?

Nem mindegy mert lehet az adott kernel támogatja a hardvereidet.

Ilyen célra amúgy én a Lubuntu-t ajánlom mert kisméretű és a kernel is viszonylag új.

Rufusz nevű programmal szoktam feltenni pendrive-ra, és onnan bootolva Live módot kiválasztani, és teszi is a dolgát.

Ha a Lubuntu nem jön be, esetleg még a Rolling Release alapú Manjaro-nak biztosan működnie kell mert az még frissebb kernellel rendelkezik.

2019. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
eddig ubuntut és linuxmint cinnamon-t probaltam.
2019. máj. 4. 13:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pendrive-rol boot-olni kell a Linux-ot.

[link]

az itt lévő programmal is ki tudod írni, nagyon jó kis program. Nem rámásolni kell, hanem kiírni programmal, mivel boot-olhatóvá kell teni a pendrive-t a rendszer számára, mint mikor a gép indul, csak merevlemez vagy SSD helyett pendrive-rol indul majd és a memóriában futó, Live rendszert fog betölteni.

2019. máj. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alain Delon ***** válasza:
Lehet hibás a rendszer, a pendrive, és a program, amivel kiírod.
2019. máj. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!