Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit jelent az hogy "bug"?...

Mit jelent az hogy "bug"? Többször is láttam, de nem tudom a jelentését. Segítebétek? Játékoknál olvastam

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
szószerint bogár, de a jelentése "hiba"
2010. júl. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"pók"-nak mondjuk magyarok közt :D
2010. júl. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
régi nagy számítógépeknél bogár mászott a gépbe és ettől meghibásodott, bugos lett
2010. júl. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bugozni a böngészők is tudnak, pl. a Firefox (Bugzilla). Valami összeakad, lefagy, összeomlik. Hiba adatbázis: [link]
2010. júl. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

jaa értem. 2.: XD

kööszi szépen.

és akkor hha egy játék bugos, akkor hibás ugye, és azt valahogy ki lehet javítani? nálam nem történt ilyen csak kiváncsi vagyok :D

2010. júl. 6. 13:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a játék bugos, az programozási hibát jelent, amit nem vettek észre. Például a hiba csak egy spéci helyzetben jelentkezik (csak akkor ha egy 20. szintű lovaggal akarod betörni pont azt a titkos ajtót, és ekkor lefagy a rendszer), akkor előfordulhat, hogy nem jött rá senki a teszteléskor.

Az ilyen hibát házilag nem lehet kijavítani, mert a program része, de az eredeti cégnél írhatnak rá javító programot (patch, azaz folt - "befoltozzák a bugot").

A bug lehet olyan probléma is, hogy az adott gépedben van egy olyan hardver vagy illesztőszpftver, ami nem működik jól a programmal valamilyen okból, pl fals adatokat küld a monitorvezérlő a képernyőre, és összezuhan az egész. Ha ezt kicseréled, megszűnik a hiba. Ilyen esetben nem biztos, hogy a játék a bugos, de csak a játék során fogod észrevenni ezt a hibát.

2010. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szó eredete elég érdekes. Régen még a lyukkártyás gépek időszakában egyszer nem működött az egyik gép. Napokig szenvedtek vele mire rájöttek hogy egy pillangó szorult be a lyukkártyák közé. Javítás után a jelentésbe ez került:


debugged (bogártalanítva)


Azóta használják a bug szót programhibára.

2010. júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!