Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Videó fps-ének megnövelése...

Videó fps-ének megnövelése tetszőleges számra?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet:


Egy elkövetkezendő utazáson 4k-ban szeretnék videózni, de régi telefonom van, ezért ez csak 30fps-el lehetséges. Ami önmagában nem baj, csak amikor elfordulok valamerre a telefonnal, akármilyen lassan csinálom, a mozgás kissé szaggatott, és ha tv-n vagy monitoron nézi nagyban az ember, akkor nem egy kellemes élmény. Arra gondoltam, hogyha ebből 40-45 fps-t csinálnék, akkor az kiküszöbölné a szaggatott mozgást. Az Adobe Premiere Pro-ban próbáltam az Optical Flow-t, ami fantasztikusan működik, de úgy tapasztaltam, csak arra a framerate-re lehet vele kibővíteni a videót, amiben majd lerenderelem a videót. És ott pedig a 30 után az 50 a következő framerate. Az pedig nekem túl sok. Van valami módja annak, hogy hasonló "frame interpolation"-t tudjak alkalmazni, de én magam adhassak meg egy teljesen tetszóleges fps-t? Egy plugin vagy valami. Mert akkor le tudnám renderelni a videót 50fps-el úgy, hogy valójában csak 40-ből tevődik össze.



2019. máj. 17. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt talán meg tudod oldani, hogy felgyorsítod. Akkor több frame jut 1 másodpercre, de ha hangot is szeretnél rögzíteni, akkor ez nem túl jó ötlet.
2019. máj. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

HA egy videót 30 FPS-el veszel fel, akkor abból hogyan lehetne másodpercenként 50 VALÓDI kocka?

Lehet, hogy tudod renderelni 40-50 FPS-re, de az eredmény csak rosszabb lesz, mint előtte, mivel egy 30-as videót kell átalakítani 40 FPS-é, úgy, hogy ne torzuljon a mozgás... Ez kb olyan, mintha ewgy 128-as bitrátájú MP3-at 192-re konvertálnál = A mérete nagyobb, de a hangzása ugyanolyan (vagy rosszabb)

2019. máj. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A video és képszerkesztésben egyre nagyobb szerepe van az MI nea. A legtöbb mobil manapság szűri élesíti a képeket, sőt akár több kamera képét is felhasználják.


[link]

Az optical flow a képkockák elmozdulását jelenti 2 képkocka között. Ha ezt elég pontosan meg tudod határozni akkor erre lehet mindenféle varázslatot építeni.


NVIDIA slow motion AI:

https://www.youtube.com/watch?v=LBezOcnNJ68

Itt normál videóból csinálnak lassítottat ami azonos azzal a problémával mintha normál sebességen a fame rate növekedne.

2019. máj. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

fame rate XD

frame rate re gondoltam

2019. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#2: úgy lesz plusz valódi képkocka, hogy az algoritmus kiszámolja hogy minek kell látszania a képen, és beszúrja azokat. Mint már említettem, működik is minden kifogás nélkül, köszönöm a hasztalan választ. Egyébként a megoldás szerintem az lesz, hogy lelassítom egy kicsit -> optical flow -> render -> visszagyorsítás eredeti sebességre + eredeti audiosáv -> render -> tádáá!!!
2019. máj. 18. 14:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Szóval te ennyire képben vagy ? Akkor mi a f@ szt kérdezgetsz itt ? A válaszokat leszólod, és azt sem mondod , hogy kösz vazzeg.

Biztos értelmes felnőtt lesz belőled. Ja, biztos. :)

2019. máj. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az első és a harmadik választ köszönöm, rávezettek a megoldásra. A hatodik kulturált stílusához, elfojtott komplexusához, és az életkoromra vakon való hivatkozásához nincs hozzáfűznivalóm.
2019. máj. 18. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!