Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ajánlanátok olyan ingyenes...

Ajánlanátok olyan ingyenes pdf készítő, pdf szerkesztő programot, amiben el lehet menteni úgy egy elkészített pdf fájlt, hogy azt más csak olvasásra tudja megnyitni?

Figyelt kérdés

Se módosítani ne lehessen, se megjegyzéseket ne tudjon más hozzáfűzni ... csak, ha ismeri a fájl jelszavas védelmét.


Az nem gond, ha az eredeti fájt más néven történő elmentés után lehet módosítani, kommentelni. Az a lényeg, hogy az eredetit semmilyen formában ne lehessen -a jelszó ismerete nélkül- módosítani.

Függetlenül attól, hogy milyen pdf olvasóval nyitják meg a fájlt.


Több ingyenes pdf. készítővel próbálkoztam már. Olyan is volt, hogy ugyanaz a program nem engedte a változtatást, de ha egy másik pdf készítővel nyitottam meg a fájlt, akkor az megengedett némi módosítást. Pl. megjegyzések hozzáfűzését.



#jelszóvédelem #pdf fájl #pdf szerkesztők #módosítások tiltása #megjegyzések tiltása #ingyenes pdf szerkesztők
2019. máj. 23. 13:32
 1/4 TR75 ***** válasza:
LibreOffice (Draw)
2019. máj. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon régen használtam a LibreOffice (OpenOffice) programcsomagot, és nem emlékeztem rá, hogy ilyen lehetőségei is vannak. Örülök, hogy figyelmembe ajánlottad és még egyszer köszönöm. Rákeresek és letöltöm.
2019. máj. 23. 15:48
 3/4 TR75 ***** válasza:
Az OpenOffice és a LibreOffice már két külön csapat.
2019. máj. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én vagy úgy 10-12 éve találkoztam az OpenOffice programcsomaggal. Mivel főként Excelben dolgoztam korábban, az otthoni munkára kellet ingyenes alternatívát találnom. Tetszett a program, de azért zavart, hogy kevesebb lehetőséget biztosított, mint az Excel.

Aztán pár évvel később, amikor újra rákerestem, rendre a Libre jött fel. Talán fórumokon is azt írták, hogy az lesz/lett az Open folytatása. Nem emlékszem már pontosan...

Jó, hogy mindkét rendszer elérhető, hogy nem álltak le a fejlesztéssel.

2019. máj. 23. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!