Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kali linuxon hogyan tudok...

Kali linuxon hogyan tudok telepíteni programokat? A másik kérdés, hogy nekem nincsen wordlists mappám és hogy honnan tudnám letölteni a rockyou. Txt-vel együtt?

Figyelt kérdés

2019. máj. 25. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Ha már itt elakadtál, gyorsan tedd vissza a Windows-t.


Nézelődj githubon, és merd használni az apt-get install-t is! :)

2019. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"hogyan tudok telepíteni programokat?"

Kicsit konkrétabban? (És nehogy neten talált Win-es warez progikat sorolj. :))


Gugli 1 perc:

"It’s already in Kali Linux by default in /usr/share/wordlists/"

[link]

Egy ellenőrzést legalábbis megér.

2019. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Olyan programokat gondoltam mint például: hydra, kismet stb.


Nekem nincs olyan mappa a /usr/share/-ben hogy wordlists. Sudo-val sem sikerült letölteni meg simán sz apt-get installal sem

2019. máj. 25. 14:13
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Urhajot akarok építeni a gipszkarton csavar az melyik ?
2019. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Még nagyon nagyon kezdő vagyok de szeretnék jobban megismerkedni a kalival és nem azért hogy a szomszéd jóska bácsi wifijét feltörjem.
2019. máj. 25. 19:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát érdekes. A Kali Linux egy olyan Linux amire előre feltelepitettek pár hack illetve pent. Testing programot. Ezek minden linuxra elérhetőek sőt. Sok windowsra is :)

De. felesleges hálózati forgalmat monitorozni ha nem tudod hogy mit keress, sőt nem tudod hogy kell átirányítani a forgalmat a gépen amit tudsz figyelni és még sorolhatnám .

Első feladat lenne megtanulni a linuxot illetve a számítógép , hálózatok, és protokollok, ssl certificate etc működését.

Pont a szótár listával nem érsz semmit mert max egy primitív brute Force-t tudsz indítani ami eltarthat évtizedekig. Ha már értesz a géphez foglalkozhatsz azzal hogy a VGA kártya is pldoogozzon akkor 145 ev helyett 90ev alatt feltorhetsz egy középszintű passwordot akár.


Igazából Mind1 hogy kali vagy se a gépet tanuld meg hasznalni

2019. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Még nagyon nagyon kezdő vagyok de szeretnék jobban megismerkedni a kalival"

Ahammm... És akkor hogy jött a képbe a wordlist? Not offence, de elsőként döntsd el, hogy a Linux világa érdekel, a hackerkedés, vagy valami más. Ha a Linux, akkor fél-fél évre tegyél fel egy Mintet, utána egy Debiant, végül egy Arch-ot. Ha a hack, akkor A Win-re tegyél fel egy Wireshark-ot, amíg mindent nem értesz, amit kiír (és ez kb. egy első lépés).


(Szeretnék jobban megismerkedni a tudománnyal... Hogy kell bekapcsolni az argon lézert?)

2019. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tom Benko ***** válasza:

1; A Kali pont az a disztró, ami _nagyon_ nem kezdőknek való. Ha nem világos a Linux működése, márpedig láthatóan nem az, akkor valami barátságosabb disztrót keress magadnak.

2; Végig kell járni az utat mindenkinek ugyanúgy. Nincs olyan, hogy holnaptól te leszel II. Mitnick, ugyanúgy meg kell tanulnod a rendszer alapjait.

3; Ha nem penetration testing és crack a célod, akkor minek neked a Kali?

2019. jún. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mielőtt félreértenéd és/vagy megsértődnél, nem gonoszságból írtuk azt, amit, hanem mert a kérdésed olyan mértékben ugrik át alapokat (amik érezhetően nincsenek meg), ami megnehezíti, hogy valóban használható válaszokat kapj rá.

Ha azért tettél fel Kalit, mert azt olvastad, hogy azzal lehet hekkerkedni, akkor rossz nyomon jársz, mert a Kali alapvetően egy sima disztró, olyan eszközökkel szállítva gyárilag, amit amúgy más disztrókra is fel tudsz tenni. De a használatuk ugyanúgy megkívánja a Linux alapok és a "hacker" alapok meglétét.

Úgyhogy javaslom, kezd az alapokkal, én drukkolok neked, türelem, kitartás, hajrá. :)

2019. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de sikerült megoldanom. Újra kellett raknom a kalit és azóta már egészen belejöttem. A Mr. Robot-ot is próbálgattam már. De van még mit gyakorolni
2019. jún. 10. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!