Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben segítség?

Excelben segítség?

Figyelt kérdés

Ami az Excelt illeti, nem nagyon értek hozzá, csak alap szinten, de vannak iskolai gyakorló feladatok, amiket meg kéne csinálnom és néhány helyen elakadtam.

Kérdéseim:

1. Az egyik oszlopban meg van adva hogy "nem" és akkor oda van írva egy 1-es vagy egy 2-es. Nekem ezt valahogy egy másik oszlopba meg kéne jelenítenem úgy, hogy "fiú" vagy "lány". Ezt mégis hogyan? Milyen függvénnyel? Már a googlebe is beírtam, de nem találtam rá választ.

2. Van egy olyan feladat, amiben meg vannak adva tanulóknak az átlagai és egy másik táblában adott, hogy mely diáknak hány forint ösztöndíja van. Ösztöndíj emelést kap, akinek 3,5 felett van az átlaga és az is meg van adva, hogy ez az emelés hány %-os. Ehhez melyik függvényt kell használni és hogyan?


Elnézést, ha hülyeségeket kérdezek, de nem nagyon megy ez a táblázatkezelés. Lehet, hogy még lesznek kérdéseim, egyelőre ennyi jutott eszembe.


2019. máj. 27. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

1) Sima "Ha" függvény (ahol az A1-ben van az 1-es vagy a 2-es.) =HA(A1=1;"fiú";"lány")

2) Ez is sima "Ha" függvény, ahol az A1-ben van az átlag, az B1-ben az eredeti ösztöndíj, és az xx a százalék.

=HA(A1>3,5;B1*1,05;B1)


Ezek nagyon-nagyon könnyű feladatok, ha a tanár ezeket nem tanítja meg, ott gond van.

2019. máj. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hiányoztam elég sokat, most pótolok...

2019. máj. 28. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!