Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mindenhol azt olvasom, hogy...

Mindenhol azt olvasom, hogy 3D modellezéshez, animációkhoz a Blendert és Unityt ajánlják főként, de már közel 10 éve, hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
még mindig nincs náluk praktikusabb?

2019. jún. 4. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Így van.
2019. jún. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hmm, az király.

Köszi

2019. jún. 4. 09:00
 3/4 anonim ***** válasza:

modellezésre, textúrázásra, animálásra van több program amik hasznosak és nem feltétlen tudják kiváltani egymást, inkább párhuzamosan érdemes használni


grafikusok akikkel játékot fejlesztek (Unity motorral, én programozó vagyok), ők nem blendert használnak, 3-4 programot használnak 1-1 modell + textúra elkészítéséhez

van egy másik srác akivel együtt dolgozom más projekten ott blender + photoshop kombó van használatban


Unityről meg annyit, hogy akár indie, akár AAA játékfejlesztésről van szó, az egy elég jó eszköz hozzá. Mellette vannak más alternatívák is, legnagyobb konkurense az Unreal motor, aki most pénzt ajánl az embereknek, mert úgy néz ki mással nem nagyon tud érvelni.

Mind2 motor elég jó és nagyon sok dologban segítenek a fejlesztőknek és sokat levesz a vállunkról. Ehhez több év kellett, hogy eljussanak erre a szintre és mint a példa is mutatja, tartják is ezt a szintet.


A blenderről van hideg és meleg is. Van aki nem ajánlja, mert számára kevés. Láttam elég szép és komoly munkákat blenderrel készítve és úgy tudom vannak olyan technológiái ami a fizetős "komolyabb" programokban nem található meg.

Ha megtanulod a megfelelő eszközöket használni, akkor elég sokat kitudsz hozni belőle.


Unity + Blender kombó elég sokra képes, HA megfelelő tudás van mögötte.


Lásd pl van aki paintben milyen durva képeket tud csinálni, más meg a legjobb programokkal semmit kb :)

2019. jún. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
wao, köszönöm a normális és teljes választ!
2019. jún. 4. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!