Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem érzékeli a laptopom...

Miért nem érzékeli a laptopom a hangkártyát? (Win10, bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Adott egy Asus Vivobook 15 x542un típusú laptop, kb fél éve használom, hiba nélkül. Tegnap egyik pillanatról a másikra úgy gondolta, hogy nem látja többet a hangkártyáját. Próbáltam frissíteni a driver-t, letiltani és újra engedélyezni, letörölni és újra felrakni, de semmi. A driver telepítése folyton kidobál különböző hibakódokkal (leginkább a 0x00003B01-el, illetve nem talál valami MUI fájlt). A neten található megoldási lehetőségek jó részét kipróbáltam már, de semmi eredmény. Valami tipp esetleg?

2019. jún. 5. 06:05
 1/9 A kérdező kommentje:

Hátha ez segít:

[link]

2019. jún. 5. 06:07
 2/9 Shaddark ***** válasza:

cmd - futtatás rendszergazdaként - sfc /scannow

Temp mappákat ürítsd ki (disk cleanup)

újraindítás

utána próbáld meg újra a telepítést.

Én mondjuk lehet a rendszer visszaállítást használnám ilyenkor, gyorsabb megoldás mint hibát javítani...

2019. jún. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos se a javaslat, se a rendszer visszaállítás nem jött be. Marad a Windows reinstall?
2019. jún. 5. 22:27
 4/9 A kérdező kommentje:
Az Eszközkezelőben, az egyéb eszközöknél találtam egy Audio Device on High DEfinition Audio Bus nevű bejegyzést. Megpróbáltam update-elni, de az meg CRC adathibával kidob...
2019. jún. 6. 04:59
 5/9 A kérdező kommentje:
A Hang-nál viszont High Definition Audio hangeszközre azt írja, hogy az eszköz megfelelően működik, mégsincs hang, és a jobb alsó sarokban is ott maradt a piros "x" a hangszóró ikonján...
2019. jún. 6. 05:01
 6/9 A kérdező kommentje:
Bluetooth-os fejhallgatóval van hang, ha ez módosít bármit a megoldáson
2019. jún. 6. 06:03
 7/9 Shaddark ***** válasza:

" CRC adathibával kidob"

Erre azt tippelem hogy megsérült az adathotdozó a gépben, szerencsés esetben logikai, szerencsétlenben pedig fizikai hibával.

Mivel a driver fájlokat adott helyről telepíti ha itt sérül valamelyik (drvstore) hiába updatolod újra, a sérült fájllal próbálkozik.


Persze ez csak tipp így látatalnban, de amit érdemes lehet: (Ha hdd van a gépben és nem ssd)

Parancssor adminisztrátorként

chkdsk c: /f

Ha van sok időd chkdsk /f /r

Újra kell majd indítanod hozzá hogy lefusson.

Ezután

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

újraindít. - Ez helyreállítja a rendszerfájlokat

majd a szokásos

sfc /scannow

Ez újra ellenőrzi őket.

Újraindítás és próbáld telepíteni megint (ha magától nem állt még helyre).

2019. jún. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, ez már megoldotta a problémát :) A chkdsk-t egyébként a biztonság kedvéért a /r kapcsolóval hagytam bent éjszakára.
2019. jún. 7. 05:43
 9/9 Shaddark ***** válasza:
Nem mertem beírni azt is, "eltartós" nagyon :)))
2019. jún. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!