Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha 2,5" USB2 csatlakozású...

Ha 2,5" USB2 csatlakozású HDD-re windows7 rendszer?

Figyelt kérdés

Ha 2,5" USB2 csatlakozású HDD-re windows7 rendszer megy és rá mondjuk NFS, HALO, SIMS4 vagy akármilyen játék az mennyire működőképes koncepció?


adott egy 2,5" SATA laptop HDD

ami 2db USB 2.0 csatlakozón csatlakozik be a laptopba.


Ha erre rakok egy windows 7 rendszert es valami régi játékot az fog tudni futni rajta viszonylag rendesen?


2019. jún. 5. 09:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A Frame rate értéke nem annyi lesz mint amit megszoktál:


Belső hdd esetén mondjuk 30 frame van 1 másodperc alatt, addig külső usb2-ről 30 másodperc alatt lesz 1 frame.. :)

2019. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Derwer ***** válasza:
36%

Windows (tudtommal) nem fog elindulni USBn.

USB2 egy szgnifikáns limit: 20-25mb/sec szekvenciális olvasást tesz lehetővé, míg USB3n vagy SATAn, egy kis HDD 50-100at tud nyújtani.


Ha USB3as és játék megy oda, akkor kb semmit se fogsz észrevenni. USB2vel jelentősen lassabb lesz a betöltés, de FPSben elvileg nem lesz különbség.

2019. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

# 2


nem értem miért ne indulna a windows usb-n, pendrive verziós installált portable windows is lefut, ha úgy települ a gépre hogy usb -n van már a telepítés idején is felcsatolva akkor sem?

2019. jún. 5. 12:26
 4/16 A kérdező kommentje:
esetleg mi van akkor ha a gépbe behelyezve installálom a rendszert aztán külső usb -ről indítom, a BIOS -ban beállítva hogy ha rá van dugva onnan menjen a boot.
2019. jún. 5. 12:41
 5/16 Derwer ***** válasza:
55%

Ha megoldható pendrive-ra, akkor az USB HDD ugyanaz.

Mint írtam, tudtommal, nem fut USBről a windows, de akkor valszeg változott.

2019. jún. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

a gépemben egy SSD van debian rajta, plusz egy 500as tároló sima hdd


ezeket kivenni és folyton cserélgetni elég macerás, a dualboot viszont az eltérő fájlrendszerek miatt nem igazán opció, szintén sok a bonyodalom.


a linux wine és virtuális rendszer futtatása nem rossz de messze nem tökéletes, nem adja vissza az igazi játékélményt.


viszont tökéletesen elégedett vagyok a linuxos környezettel, nem vágyódom vissza windows-ra, bőven elég melóban sz@rak0dni vele, és amiatt a heti 2-3 alkalommal játék miatt biztosan nem váltok vissza win-re

2019. jún. 5. 12:46
 7/16 A kérdező kommentje:

# 5

mint írtam, anno volt egy XP és talán win7 verzió is ami portable volt, az ment pendrive -on, de nem én készítettem és annyiban nem is jó hogy újraindítás után mindig mindent elfelejt, azaz játékot rakni rá minden csak nem optimális

2019. jún. 5. 12:47
 8/16 anonim ***** válasza:

Pendrivera kétféle módon tehető windows:

Win PE: ez egy előre generált win, nem teljes értékű, de sok túlt ha beletesznek akkor eszközként jól használható. Sok helyen készen letölthető a netről készen. Legális.


Win To GO: Ez usb-re telepített teljes értékű win. Speciális telepítést igényel. A elvileg aktiválni kell 1hónapon túl használva. Pl WinToUsb 3.x progival (4 es már fizetős) telepíthető. Usb3 pendriveon is használhatatlanul lasssúúú, usb3 HDD már 'elmegy'...

2019. jún. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Végül is úgy oldottam meg hogy az SSD -t kiszedtem


(a HDD a CD meghajtó helyén van, azt nem piszkálom, elfér ott, azon van a linux HOME része, rendszerindítás arról nincs, EXT4)


szóval az SSD/HDD szerencsére IBM -ben könnyen kivehető visszarakható, így attól függően mit akarok indítani, teljes leállítás, lemezcsere és indítás,


a teljes procedúra 2 perc, sajnos még ezt is elég macerás, szeretnék valami egyszerűbbet, de egyelőre célnak megfelel.


Ha valakinek van ötlete hogyan lehetne ezt jobban kivitelezni, kérem ne tartsa magában.

2019. jún. 5. 19:45
 10/16 Derwer ***** válasza:

A dual boot a működnie kell életerő fejlrendszerrel is.

Általában azt mondják elsőre kerüljön fel a Windows, aztán a Linux. És a Grub szépen elintezi a dolgokat.

Én az SSDre raknám mindkettőt.

2019. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!