Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Híváslista Excel összegzése?

Híváslista Excel összegzése?

Figyelt kérdés
A híváslista megvan Excelben (A oszlop: hívott szám (pl. 301234567), C oszop: hívás időtartama (pl. 0:08:54) hívásonként lebontva). A B oszlopban egyébként a hívás időpontja van, de az az adat nem releváns. Azt szeretném, hogy oszlopdiagrammon megjelenjen, hívott szám szerint csoportosítva, hogy összesen az adott szám hány percig volt hívva). Sehogy se tudom megoldani, először is az lenne a jó, ha a táblázat mellett megjelenne hívott szám szerint csoportosítva, hogy az adott számot hány percig hívtam, de ezt nem szeretném "egyesével, favágó módszerrel" csinálni, milyen függvény kellene, hogy az összegeket a hívott szám szerint csoportosítsa? Köszi a válaszokat!
2019. jún. 6. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Jelöld ki az adatokat,beszúrás menüpont--kimutatás

Jobb lent a sorokhoz a felette lévő listából a számot húzd, az értékhez a percet

2019. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, nagynehezen sikerült, bár eléggé sokat hisztizett, de végül úgy sikerült megoldani, hogy az ajánlott kimutatásokra mentem, és akkor a megfelelőeket pipálgattam be. Zöldre rányomtam, kár, hogy többször nem lehet. :D
2019. jún. 6. 15:36
 3/3 anonim ***** válasza:

De csinálhatod még ezt is:


E1-be: 301234567

F1-be: =SZUMHA(A:A;E1;C:C)


Kiprobáltam, nekem működött.

2019. jún. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!