Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egyetem Windows vagy Linux?

Egyetem Windows vagy Linux?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket érdemesebb infós szakon használni?

2019. jún. 7. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Amelyiket akarod. ma windowst holnap linuxot holnapután Mac OS t bootolj és akkor legalább lesz elkepzelesed az OP rendszerekről
2019. jún. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"infós szakon használni"

Attól függ, mire. Szerintem egyelőre ne ez legyen a legnagyobb gondod. Ha szükség lesz pont a másikra, mint ami van, akkor felteszed egy virtuális gépre.

2019. jún. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen programokat kell majd használnod.
2019. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Windows messze jobb programokat nyújt - a Visual Studionak programozók számára nincs alternatívája Linuxon. Plusz van olyan egyetem, amely ingyen ad eredeti licencet Microsoft szoftverekhez (általában Windows + Office). A Linux amolyan jópofa érdekesség, hogy van ilyen is - kicsi, olcsó, ingyé' - de igazából ha egyetem után is informatikai területen szeretnél dolgozni, a Windows univerzum egyszerűen profibb lehetőségeket kínál. Persze vannak olyan specializált domainek, ahol valamilyen Unix/Linux operációs rendszer az úr - de arról úgyis tudni fogsz majd, ha eljutsz odáig.
2019. jún. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

BMEn talán Linuxozás megy jobban (de nem biztos), Óbudain Windows lesz hasznosabb a Visual Studio miatt, ELTEn nem tudom, szerintem a Windows megteszi.

Vagy külföldről van szó?

2019. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem MS licenszet minden európai infós diák kap az MS-tól, ott is, ahol amúgy a Linuxot preferálja az egyetem. De nyilván a kulcsot ott majd csak akkor kapod meg, ha egyetemista leszel, ott sem azonnal.
2019. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ, mire kell és mi a fontos. Ha Word, Excel, ilyesmi, és fontos a kompatibilitás más felhasználók dolgaival, akkor Windows. Szervernek szigorúan csak Linux, mert az sokkal megbízhatóbb. Ha programozni akarsz, akkor kb. mindegy, de Linuxhoz legyen GUI.
2019. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

Egyetemen nem teljesen mindegy? Nem ez fogja meghatározni, hogy mihez mennyire értesz, vagy ha igen, hát az baj. Mit szeretsz, mit szoktál meg? Mivel tudsz hatékony lenni? Sokkal inkább ez a kérdés. Hiába mondja itt bárki, hogy Windows, ha Linuxon adott feladatot fele annyi idő alatt oldasz meg akkor is, ha a megoldás azon nem triviális..


Persze, ha Windows/Azure környezetben képzeled el a jövődet, akkor nincs sok választásod. Ha iOS platformon, akkor sincs (mert akkor egyik sem, macOS + XCode, Switft). De ha pl. az üzleti vonal érdekel, akkor a Linux tökéletes (úgyis 99% java + valami SQL, amiből szinte minden van Linuxon).


Ha van rá keret, kezdetnek én amúgy a Mac-et javaslom. Miért? Szinte minden opensource technológia elérhető, a Microsoft támogatottsága lényegesen jobb, mint Linuxon, az „általános” dolgokra meg adja a Linux/Unix alapokat egy sokkal jobb desktop-on, mint amit Windows-on, vagy Linuxon el lehet érni (ez persze szigorúan személyes vélemény, úgy kezeld).


Amúgy meg ebben a szrrá virtualizált/dokkerizált világban tényleg csak a felhasználói preferencia a döntő, hogy alap oprendszernek mit használsz. :-)

2019. jún. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Dual bootban gondolkodtál már? Így csőre lenne töltve mindkettő és egy újraindítással szabadon tudsz váltani attól függően, melyikre van szükség.


Pláne infós szakon biztos hasznos lesz, ha van kéznél egy linux, plusz szerintem rengeteg dolgot sokkal egyszerűbb azon megoldani.

2019. jún. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

előzőhöz csatlakoznék, én dual bootal csináltam meg egy pti-t

először windows, aztán linux (grub értelmesebb)

boot közben kiválaszthatos hogy mit akarsz indítani

2019. jún. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!