Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki segít hogy mi baja a...

Valaki segít hogy mi baja a fehér háttérnek?

Figyelt kérdés
OBS-ben green screen technikával csináltam egy fehér hátteret de a chroma kulcs engem is kivág. Valaki nem tudja mi baja?

2019. jún. 8. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán nem véletlen az, hogy a legelterjedtebb szín a zöld, és a kék, az ilyen technikáknál.
2019. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:

@#1: Szerintem félreérted, eredetileg zöld lehetett a háttér, Kérdező azt cserélte le fehérre.


Sosem dolgoztam OBS-sel, de Blenderből tudom, hogy a jó eredményhez elég sok paramétert kell összehangolni. Látatlanban nehéz megtippelni, hogy mi nem stimmel, talán a nem szabványos háttérzöldben vannak olyan összetevők is, mint rajtad, vagy valahogy a figurádon is is megjelenik a zöld. Ezekben az esetekben viszont csak némileg átlátszónak kéne lenned, ha teljesen eltűnsz, akkor ott valami nagyon rosszul van beállítva.

2019. jún. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A hátterem tényleg fehér nem zöld. Csak ilyen szinű lepedő volt otthon.
2019. jún. 9. 13:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugye hogy ugye ? Ezért érdemes volt töröltetni a válaszomat. :D
2019. jún. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:

"A hátterem tényleg fehér..."


El vagyok képedve, hogy akkor hogy gondoltad ezt. Pont a fehér az, ami kisebb-nagyobb mértékben gyakorlatilag mindenütt jelen van (meg a kevert mivolta miatt is problémás), ezért aztán nem is használható -- hiszen kivágásról nemigen lehetne szó, maximum arról, hogy többé vagy kevésbé lesz átlátszó a szereplő.

Javaslom, próbáld megérteni a green screen működését, hogy ne vesztegesd az idődet haszontalan dolgokra.

Nem tudom, hogy az OBS ismeri-e a difference kulcsot, fehér háttér esetén lehet esetleg azzal próbálkozni.

2019. jún. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!