Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxos segítséget kaphatok...

Linuxos segítséget kaphatok fájlkimentéshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos nem vagyok egy gyakorlott linux user, így a Ti segítségeteket kérném a következőhöz:

[link]

Ez egy Ubuntu CD kép, melyet elindítva a rendszergyökérben található egy "tftpboot" nevű könyvtár, melynek tartalmából az a .img kiterjesztésű fájl kéne nekem, amelynek nevében a "TS-120" szerepel.

Próbáltam ssh-n keresztül winscp-vel lementeni, de a bejelentkezést leszámítva, a fájlátvitel valamiért nem akar működni, a további ötletekből pedig kifogytam sajnos.

A segítséget előre is köszönöm!



2019. jún. 14. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
mi a hiba ami miatt nem működik? Milyen jogosultságú felhasználóval jelentkeztél be?
2019. jún. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Root-ként miután beállítottam root jelszót, végül pedig már az sshd_config-hoz sem nyúltam, sehogyan sem tudtam kiküszöbölni a problémát. Egyszer véletlenül észrevettem, hogy az emlékeim szerinti 65 000 kB-os fájlból 128kB átjött, már ha tényleg átjött, mert tele volt nullával. A hiba okáról sajnos fogalmam sincsen.
2019. jún. 14. 12:29
 3/10 A kérdező kommentje:

Még annyit kiegészítésül, hogy valami el is száll, mert az ssh szerver újraindításáig csatlakozni sem tudok.

A winscp fájlátviteli folyamatjelzője gyakorlatilag nullán áll, egy bájt sem tud letöltődni, várakozik, majd újracsatlakozni szeretne.

2019. jún. 14. 12:31
 4/10 anonim ***** válasza:
total commanderrel is megérne egy próbát. akár ftp-n, akár sftp-n keresztül
2019. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mik vannak feltéve, ha esetleg valamit fel is kéne tenni, apt nincs, mert az IP a NAS recovery módjához igazodva van bekonfigurálva, ezzel nagyon bajlódni pedig nem szeretnék, a telepítést kivéve sem az IP beállítással, sem általam az eddig CLI-ben nem használt programok használatának próbálgatásával. FTP program tudomásom szerint fenn van, de nem tudtam használni.
2019. jún. 14. 12:41
 6/10 A kérdező kommentje:
Név szerint ezt a fájlt kéne a gyökérből kihalászni valahogyan: "F_TS-120_20130611-1.1.10.img"
2019. jún. 14. 12:56
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ez egy Ubuntu CD kép, melyet elindítva a rendszergyökérben található egy "tftpboot" nevű könyvtár, melynek tartalmából az a .img kiterjesztésű fájl kéne nekem, amelynek nevében a "TS-120" szerepel."

Linux alatt egy szimpla kis parancssoros szkript segítségével kivitelezhető:

[link]


Windows alatt a .iso lemezképből ki kell "bányászni" a lemez casper/filesystem.squashfs állományát, majd a .squashfs lemezképből a tftboot6F_TS-120_20130611-1.1.10.img állományt.

Ehhez segédeszköz:

[link]

ez mind a .iso, mind a .squashfs lemezképeket képes kezelni.

2019. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ó, kösz utsó! :-)

Van is 7zip-em, de nem gondoltam, hogy ez ilyen egyszerűen is megoldható. Nem sokára kipróbálom.

2019. jún. 14. 14:08
 9/10 A kérdező kommentje:
Külön köszi az .sh-t is hogy megírtad, legszívesebben adnék még egy kezet érte. :-)
2019. jún. 14. 14:13
 10/10 anonim ***** válasza:

mount -o loop filenev hovamountolja

Azt lemasolod

2019. jún. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!