Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Manjaro KDE változatnál a...

A Manjaro KDE változatnál a VLC player idősávján, ha föréviszem az egeret, és mozgatom rajta, akkor az időpont megjelenítés nincs szinkronban az egér mozgásával. Ki tapasztalta ezt a jelenséget?

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki leszólna, hogy gyenge a gép, akkor tessék:


Intel Core i3 7020u 2.3Ghz CPU


4GB DDR4 RAM


Intel HD graphics 620


1TB HDD


2019. jún. 21. 08:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyébként maga a KDE felület manjaron sokkal gyorsabb, mint Kubuntun volt.
2019. jún. 21. 08:08
 2/12 Iván Péter válasza:

Nem tudom, mert én XFCE-t használok, mint a többség, a KDE szebb, de bonyolultabb is, egy csomó dolog el van rejtve valami almenübe, frissítés menü sem olyan.


Én is KDE-t raktam fel (vagyis próbáltam), de az összes létező linux disztró basz*tt felismerni a TV-m, mindig 100+ colosnak érzékelte a 40' helyett, így a betűk olvashatatlanul kicsik lettek és nem tudtam használni a rendszert, rákötöttem egy 17' monitort azon jó volt, kikerestem a scale beállítást, vissza a TV-t és így jó volt. De mivel a frissítéseket is elcseszi, így mindent terminálból kellett futtatnom, ezért én eldobtam a rendszert.


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Három dolog elképzelhető vagy a VLC legújabb frissítése rontott el valamit, Gördülő kiadás legújabb verziója rontott el valamit vagy eleve ilyen a KDE verzió.

Mindjárt megnézem az enyémen működik-e.

2019. jún. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Iván Péter válasza:
XFCE-n müködik.
2019. jún. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egyébként én Linux Mintet használok Cinnamon felülettel, kipróbálásképpen tettem a manjarot KDE-vel.
2019. jún. 21. 17:26
 5/12 Iván Péter válasza:
Adj egy próbát az XFCE verziónak. Az AUR tárolót soha nem cserélmém vissza PPA-ra.
2019. jún. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy a probléma. Ha áttérek manjaro-ra, azaz arch linuxra, akkor a csomagkezelési parancsokat terminálból újból kell tanulni.
2019. jún. 22. 20:20
 7/12 Iván Péter válasza:

Higgy nekem a Manjaro-n nem kell terminálból csomagokat telepíteni, soha, max, ha úgy akarod.

Ha a sima+AUR tárolókba nincs fenn valami az konkrétan nem létezik, GUI-n mindent fel lehet rakni.

2019. jún. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Oké, már át is tértem Manjarora! Fényévekkel gyorsabb a Linux Mintnél!
2019. jún. 23. 21:32
 9/12 A kérdező kommentje:
Viszont az XFCE piszok lassú. Valamit nagyon elbarmoltak azzal, de egyébként az XFCE Linux Minten is lassú volt.
2019. jún. 23. 21:34
 10/12 Iván Péter válasza:

Pontosan milyen módon lassú az XFCE?


- Az egyik legkevesebb erőforrást zabáló verzió, kb fele annyi ramot zabál, mint a KDE.


- A leggyorsabban bootoló és kb 2-3 mp alatt le is áll.


- Mivel rolling disztró, csak egyszer kell telepíteni


Én egy időben videó vágáshoz használtam meg a Blender alatt 3D rendereléshez és elhiheted, hogy szinte az összes létező linux disztrót kipróbáltam és az összes felülettel és renderelésben nem lassú.


Ezekkel időztem elég sokat:

-Manjaro- Mostani rendszerem

-Linux Mint

-elementaryOS- Sokan szépnek mondják, de bűn ronda

-Ubuntu- Legrosszabb linux valaha

-Debian

-Fedora- Ebbe csak bele néztem

-Solus- Kedvenc, legszebb Os-ek között van

-OpenSUSE

-Zorin- Sokáig fő rendszerem volt

-Arch Linux

-deepin- Évek óta a legszebb linux, mondjuk alapjáraton 1,3 GB Ramot eszik, továbbá képtelen volt felerakni normálisan a videókártyám driverét, szóval kerülendő

-Antergos

-Linux Lite- Szép OS, de ott szívat meg, ahol a többi békén hagy

-Lubuntu- A régi 15 éves laptopomon ez fut

-Endless- Minden laptopra ezt raknak, szóval kikerülhetetlen

-Puppy Linux- Iskolába a tanár fárasztott vele

-Ubuntu MATE

-Xubuntu

-Pop! OS- Elég kellemes kinézete van, de ha buherálni akasz vele akkor b*szhatod

-Kubuntu

-Ubuntu Studio- Ezt is sokat használtam fő rendszernek


Egyébként a Manjaronál vannak szebb és jobb rendszerek is pl. Deepin(nem jobb, csak szép :) ), Solus OS, de amíg ilyen csicska szoftver központjuk van és termiálból kell felerőszakolnom a megfelelő videókártya driveremet(Ezzel szívatott a Deepin, Souls, Endless, elementaryOS és Linux Lite) addig nem kérek ezekből.


A PPA-s baromságot meg már legalább 10-15 éve el kellett volna felejteni és a Manjarohoz hasonló felhasználó barát verzióra átállni, lehet akkor nem 1% alatt lenne a Linux használók száma. Az meg vicc, hogy a legtöbb linux verzióban terminálból kell felraknom a csomagkezelőt, ami kb. 5MB sincs és b*sznak felrakni, helyette hagyják szenvedni a felhasználót, de persze OpenOffice fél GB az kell, az elengedhetetlen a működéshez.


Azt sem értem, hogy miért van külön KDE XFCE LXDE GNOME Unity(fúj) Mate Cinnamon stb. felület, miért nem egy beállítások->Témák-> Kiválasztod az aktuális témát, esetleg kér egy rebootot és kész. Esetleg mindegyik disztró jöhetne egy alap felülettel, mondjuk KDE és a fent leírt módon letöltené a netről a témát, újraindulna és kész. Nem lehetetlen, mert most is lehet TERMINÁLBÓL!!! (persze, hogyan máshogy) felületet váltani, tehát csak szívatják a felhasználókat.


Bocsi az ömlengésemhez, de miközben írtam bevillantak a "vietnámi emlékek" és rájöttem mennyire utálom is a linux ostobaságait.

2019. jún. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!