Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fájlmásolás, de csak eltérő...

Fájlmásolás, de csak eltérő fájloknál történjen másolás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Windows 7: van két eltérő könyvtárfa, nagyjából azonos tartalommal. Egyikbe szeretnám másolni a másikat de olyan módon, hogy ha eltérés van, akkor másolja csak az adott fájlt, ha egyformák, akkor ne történjen másolás.

Szerintem ezt a Windows 7 intézője nem tudja, még akkor se, ha rákérdezne, tehát ilyen összehasonlítást nem tesz vagy ilyen összehasonlítás alapján nem mérlegel.

Milyen programmal lehetne ezt megoldani?

Ha nem lennének ékezetes fájlnevek és nem lenne (most) csak angol linux itt nálam akkokr lehet Linuxos megoldás is érdekelne, mert ott gondolom egyetlen parancs segítségével megkapható a két könyvtárfa különbsége.



2019. júl. 1. 18:03
 1/5 Szirty ***** válasza:

"...ha egyformák, akkor ne történjen másolás."


Milyen tekintetben egyformák? A file neve, a módosítás időpontja, a mérete, vagy a file tartalma?


Ha tartalomra akarod összehasonlítani akkor mit nyersz vele a másolással szemben? Az összehasonlítás nem gyorsabb szerintem mint végig olvasni és megállapítani az eltérést.

2019. júl. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
Bocsánat: Az összehasonlítás nem gyorsabb szerintem mint felülírni...
2019. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"hogy ha eltérés van, akkor másolja csak az adott fájlt, ha egyformák, akkor ne történjen másolás"


Ahogy előttem írták. Ez tök fölösleges. Ha eltérés van ha egyforma mindig másolja és probléma megoldva!!

2019. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem megoldás hogy ha eltérő akkor is másolja mert lehet azonos nevű de más tartalmú. Pár megás fájloknál összehasonlítás gyors lenne. Tartalomra vonatkozólag. Azonos fájlnév, azonos tartalom - ne másolja.
2019. júl. 1. 19:21
 5/5 Szirty ***** válasza:

A kérdésben ezt írtad:


"Egyikbe szeretnám másolni a másikat de olyan módon, hogy ha eltérés van, akkor másolja csak az adott fájlt"


"Nem megoldás hogy ha eltérő akkor is másolja mert lehet azonos nevű de más tartalmú"


Nincs itt ellentmondás szerinted?

2019. júl. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!