Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek az alábbi videó...

Szerintetek az alábbi videó renderelése hány nap volt és milyen hardverek dolgozhattak alatta? :D :D


2019. júl. 9. 10:52
 1/8 anonim válasza:
Hát ehhez bitang erős proci és vidikártya kell hogy ne telljen bele hetekbe... kb 2 nap. és akkor az alját mondtam..
2019. júl. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az erős... :D köszi
2019. júl. 9. 18:56
 3/8 CspCsj ***** válasza:

Az eredeti videónál a készítő 10-15 perc/képkockát ír.

[link]


2013 márciusi a video, szintén kíváncsi lennék milyen hardvert használt. (4. generációs Intel Core CPU-k még nem jelentek meg)

2019. júl. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan már! Letöltöttem ezt az 1perc 38 mp-es animációt, s bár a YT butított rajta, hiszen nem az eredetit adja vissza, de régi, 10éves HP-s W7-es laptopommal és Camtasia Studio 8-al fél óra alatt simán lerendereltem. Napok? Nevetséges! W10-en, i7 procival, 16GB memória alatt Asus Zenbookon és Power Directorral 5 perc volt. Tételezzük fel, hogy a YT tizedére csökkenti (ennyire azért nem szokta!) akkor is a napok feltételezése szakmai hülyeség. Itt vannak a feltöltés évét megelőző hardveradatok:

[link]

2019. júl. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ne beszélj már hülyeségeket, ha azt se tudod, miről van szó. Videó vágó szoftverrel kirenderelni szimpla képeket nudli, a leghülyébb gép is megcsinálja pikk-pakk. A 3d-s szoftverből való kirenderelés az, ami bitang energiát igényel: kiszámítani minden egyes részecskét, mesh-t, haj/szőrszálat (mondjuk karakter modellnél) plusz még a fény viselkedését a környezet és környező tárgyak függvényében. Na, abban van a meló. De ha soha meg se nyitottál egy 3d-s szoftvert, jobb lett volna csendben maradni. A renderfarmokat nem hülyeségből meg pénzlenyúlásból találták ki, hanem mert szinte megkerülhetetlen egy gyengébb géppel.
2019. júl. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Legalábbis, ha nem akarsz napokat várni. Általában a gyenge gép is megcsinálja a melót, csak várhatsz rá jó sokat.
2019. júl. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
5/6 Valóban: Elértettem a kérdés tartalmát, no és akkor pikk-pakk tudor barátom, mi van? Veled még nem fordult elő? Az rendben van, hogy leb..szol érte, de legalább a kérdezőnek ajánlhattál volna hardvereket!
2019. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Utolsonak: milyen hardvereket? Sztem eléggé sok infót tartalmazott az elotted levo valasz..
2019. júl. 13. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!