Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem lehet már Windows...

Miért nem lehet már Windows 7-ről Windows 10-re ingyenesen frissíteni az operációs rendszert?

Figyelt kérdés

2019. júl. 9. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Mert a Microsoft így döntött.
2019. júl. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytad a hivatalosan szót. Nem hivatalosan még ma is lehet.
2019. júl. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet. Én pár hónapja vettem egy új notebookot amin win7 volt gyárilag. Letöltöttem a win10-et és frissítette a mikrofo.s oldaláról, még kódot se kellett megadnom, pedig volt a dobozban win10 lemezt is kóddal.
2019. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:
38%

Félretéve, hogy ténylegesen lehet-e, vagy sem: Miért is kell erre értetlenkedve rákérdezni? Nem éppen az a magától értetődő, hogy az új operációs rendszert egyszerűen a saját árán kínálják? A Windows 7-et a várható élettartamának ismeretében vetted meg, nyilván megelégedésedre használtad, és használhatod a továbbiakban -- ma már persze egyre kevésbé problémamentesen. Ezért fizettél, meg is kaptad. Ugyanúgy semmi köze az újabb termékhez, mintha a több éve vásárolt biciklidért várnál ingyen crossmotort.

A kérdés indokoltabb volna a túlsó végéről megfogva: Miért lehetett egyáltalán ingyen frissíteni? De ez is érthető, ha belegondolsz, hogy a Microsoft a valaha volt talán legsikerültebb és legnépszerűbb Windowsnak egy újszerű, sokak számára ellenszenves és jószerivel félkész állapotúnak titulálható változatra való gyors lecserélését kellett megoldania. Nyilván úgy ítélték, hogy az ingyenes váltással kisebb a veszteség, mintha az új rendszer évekre nyúló huzakodásban bizonyítja a fölényét. Ezt célozta a cég hosszú-hosszú, ezerrel tolt akciója, ami után három évvel fölébredni, magunk között szólván, egy kissé furcsa, hiszen a hivatalos határidő lejártát is hetekig tartó hiszti előzte meg. A jelek szerint mindenesetre jól számítottak, és a tízesnek ma már nincs szüksége arra, hogy téged cirógasson, amiért kegyeskedel átváltani rá. Ő az úr, ő diktál. Nos, ezért.

2019. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:
8%
Igen, kihagytam egy „-nak” ragot, de elég szokatlan, hogy ezért lepontozzon valaki. No mindegy, lelke rajta, fő, hogy a lényeggel hallgatólagosan egyetért.
2019. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!